Nietypowe zastosowania cukru, musisz je poznać!

Dietetycy oraz specjaliści od żywienia cukier nazywają białą śmiercią. Efektów jego nadużywania nie trzeba przedstawiać. Okazuje się jednak, że cukier nie jest taki zły jak o nim mówią. Cukier oprócz swojego dobrze znanego gastronomicznego zastosowania możesz również wykorzystać w swoim ogrodzie czy w gospodarstwie domowym. Sprawdź jakie są nietypowe zastosowania cukru, koniecznie musisz je poznać!

cukier

Nietypowe zastosowania cukru

Cukier na ciężkie plamy

Twoja pralka nie radzi sobie z usunięciem plamy z ulubionej bluzki? Z cukrem żadna plama nie będzie ci straszna. Wystarczy, że przygotujesz papkę z cukru i odrobiny ciepłej wody i następnie wetrzesz ją w plamę. Później wystarczy jedynie spłukać zimną wodą cukier z ubrania i następnie wrzucić je do pralki.

Cukier jako odżywka do kwiatów doniczkowych

Cukier możesz wykorzystać jako odżywkę do domowych roślin. Wystarczy, że 2 łyżeczki cukry rozpuścisz w pół litrze zimnej wody. Odżywką należy podlewać swoje rośliny raz na 2 tygodnie. Cukrowa odżywka wspomoże wzrost twoich roślin oraz uchroni twoje rośliny przed szkodnikami, grzybami oraz bakteriami.

Cukier przedłuży życie ciętym kwiatomNietypowe zastosowania cukru

Cięte kwiaty w wazonie potrafią upiększyć każde mieszkanie, niestety, ale przeważnie nie trwa to zbyt długo. Jak przedłużyć życie ciętych kwiatów? Recepta jest prosta wystarczy do wody w wazonie dodać 2 łyżeczki cukru oraz łyżeczkę octu jabłkowego. Cukier wzmocni kwiaty, a ocet jabłkowy ma działanie bakteriobójcze.

Cukier na mrówki

W twoim ogrodzie czy co gorsza w domu pojawiły się mrówki? Wystarczy, że wysypiesz trochę cukru na ścieżki jakimi poruszają się mrówki.

Cukier zmniejsza pikantność potraw

Przesadziłaś z ostrą papryką lub pieprzem? Wystarczy, że wsypiesz do swojego dania łyżeczkę cukru i dokładnie wszystko ze sobą wymieszasz. Cukier delikatnie zneutralizuje pikantność twojej potrawy.

Nietypowe zastosowania cukru

Cukier jako peeling do popękanych pięt

Chcesz poprawić wygląd swoich pięt? Nie musisz umawiać wizyty u kosmetyczki, wystarczy, że przygotujesz peeling z łyżeczki cukru i odrobiny oliwy z oliwek. Następnie domowym peelingiem dokładnie wymasuj swoje popękane pięty. Kryształki cukru zetrą z twoich pięt martwy naskórek.

Cukier na brudne dłonie

Nie możesz domyć swoich dłoni? Ubrudziłaś się smarem, farbą czy inną ciężką do zmycia substancją? Wysyp trochę cukru na dłonie, dodaj później odrobinę wody i następnie dokładnie wyczyść twoje dłonie. Kryształki cukru na pewno poradzą sobie z każdym zabrudzeniem.

Cukier przedłuży świeżość twojemu pieczywuNietypowe zastosowania cukru

Kostki cukru to wspaniały pochłaniacz wilgoci, włóż kilka kostek do chlebaka, a twoje pieczywo na pewno będzie dłużej świeże.

Cukier na idealnego kurczaka z piekarnika

Masz jutro przyjęcie w domu i chcesz podać swoim gościom pieczonego kurczaka? Wystarczy, że dzień przed pieczeniem natrzesz go wodą z cukrem i następnie włożysz na noc do lodówki. Następnego dnia po upieczeniu kurczak będzie soczysty, a jego skórka będzie idealnie chrupiąca.

Cukier przyśpiesza gojenie się ran

Cukier ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne oraz przyspiesza gojenie się rany oraz zmniejsza rozmiar pozostałej po niej blizny. Wystarczy, że rozpuścisz 2 łyżeczki cukru w 100 mln ciepłej wody, zamoczysz w niej gazę lub bandaż i następnie owiniesz nim swoją ranę. Cukier zmniejszy opuchliznę oraz odkazi ranę.