Nietypowe zastosowania cebuli – sprawdź koniecznie!

Zdecydowana większość z nas cebule kojarzy jedynie z konsumpcją. Wykorzystujemy ją jako dodatek do dań na zimno, ciepło, blanszujemy, smażymy itp. Okazuje się jednak, że cebula to ma zdecydowanie więcej zastosowań, które na pewno Cię zaskoczą. Zobacz nietypowe zastosowania cebuli

Nietypowe zastosowania cebuli

Cebula lekiem na przeziębienie

Wiedzą o tym nasze babcie i mamy, niestety ale społeczeństwo do 40 roku życia nie zdaje sobie sprawy, że cebula to idealny lek na przeziębienie. Działa bakteriobójczo, zawiera witaminę C, poprawia odporność i łagodzi kaszel.

Syrop z cebuli jest idealnym lekiem na jesienne deszczowe dni.

Sposób na idealne jajko sadzone

Jest to prosty trik wystarczy krążek cebuli najpierw kładziemy go na rozgrzanej cebuli i wbijamy do środka jajko.  Nie dość, że będziemy mieli idealnie okrągłe jajko sadzone to jeszcze będzie miało lekki cebulowy posmak.

Neutralizuje brzydkie zapach

Cebula sama w sobie nie pachnie najładniej, ale posiada właściwości neutralizujące. Jeżeli chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu z butów czy z piwnicy wystarczy zostawić na noc przekrojoną na pół cebulę.

Nietypowe zastosowania cebuli – łagodzi dolegliwości skórne

Cebula łagodzi swędzenie po ukąszeniu po komarach, ból po użądleniu osy czy swąd po uczuleniu. Należy na bolące lub swędzące miejsce położyć okład z cebuli.

Odstrasza owady

Owady nienawidzą intensywnego zapachu cebuli. W miejscu gdzie owady nam dokuczają pozostaw trochę cebuli. Insekty od razu uciekną. Możesz też te miejsce natrzeć sokiem z cebuli, owady znikną w tedy na dłużej.

Czyści przypalone garnki i patelnie

Inne nietypowe zastosowania cebuli to między innymi czyszczenie przypalonych naczyń, dlatego jeżeli z przypalonego garnka czy patelni nie chce zmyć się spalenizna to spróbuj cebuli.

Połówką cebuli nacieraj przypalone miejsce. Sok z cebuli sprawi, że spalenizna zejdzie.

Czyści srebro

Jeżeli Twoja srebrna biżuteria nie wygląda już jak nowa powinieneś spróbować cebuli, często wystarczy zetrzeć na tarce jedną cebulę i zalać to letnią wodą. Do przygotowanego wywaru wkładamy biżuterie. Następnego dnia ją wyjmujemy i przecieramy ściereczką. Biżuteria będzie wyglądała jakby dopiero co była kupiona.