Nietypowe zastosowania aspiryny

Aspiryna to lek jaki znamy od pokoleń. Od wielu lat pomaga nam w czasie przeziębienia, z bólem głowy czy zęba. Czy wiedziałeś, że posiada o wiele więcej zastosowań? Niektóre naprawdę Cię zdziwią! Poznaj nietypowe zastosowania aspiryny.

Nietypowe zastosowania aspiryny

Aspiryna na pryszcze

Pryszcze nie są jedynie problemem nastolatków, wielu dorosłych ma problemy z cerą. Z problemem trądziku u dorosłych idealnie poradzi sobie aspiryna. Z miseczce rozkruszamy 1 tabletkę leku i zalewamy niewielką ilością ciepłej wody. Czekamy aż wystygnie i powstałą ”papką” smarujemy nasze pryszcze. Po kilkunastu minutach opłukujemy twarz bieżącą wodą.

Aspiryna na białe ubrania

Lubisz białe ubrania? Kto ich nie lubi. Ale niestety białe ubrania po kilku praniach szarzeją. Wybielacze dostępne w sklepach nie zawsze sobie z tym radzą, ale na szczęście z pomocą idzie aspiryna najlepszy wybielacz jaki możesz mieć. Wystarczy, że do miski  napełnionej ciepłą wodą wrzucisz 4-5 pastylek aspiryny, odczekaj aż tabletki się rozpuszczą. Włóż do miski białe ubrania i poczekaj około 12 godzin tak żeby cały płyn miał czas zadziałać. Po upływie 12 godzin wyciągnij ubrania z miski i wrzuć do pralki. Jak ubrania wyschną zauważysz znaczącą różnice.

Aspiryna na przypalone garnki

Nikt nie lubi myć przypalonych garnków i patelni, ciągłe szorowanie i namaczanie trwa za długo, niestety zmywarka w gorszych przypadkach sobie nie radzi. Na szczęście przypalone naczynia łatwo wyczyści aspiryna, wystarczy, że do garnka lub patelni nalejesz  gorącej wody i wrzucisz kilka tabletek aspiryny. Całość zostaw najlepiej na całą noc, rano wylej wodę i umyj naczynie gąbką z płynem do mycia naczyń oraz dokładnie opłucz zimną wodą.

Nietypowe zastosowania aspiryny – Aspiryna na odciski

Kto z was nie doświadczył przykrego uczucia na stopach i rękach w postaci odcisków. Przy pomocy aspiryny już nigdy nie będziesz z tego powodu cierpieć. Wystarczy, że do łyżeczki cieplej wody dodamy łyżeczkę soku cytrynowego i w tym rozpuścimy 5 pastylek aspiryny. Powstałą maścią posmaruj odciski, maść należy dokładnie w masować w każdy odcisk. Żeby maść się lepiej w chłonęła ręce albo stopy które posmarowałeś/aś maścią możesz owinąć folią spożywczą. Po 10-20 minutach folię możesz zdjąć, efekt będzie zaskoczeniem!

Aspiryna na muszlę klozetową

Kolejne nietypowe zastosowanie aspiryny to także doskonały środek do czyszczenia toalety, idealnie zabije wszystkie bakterie jakie codziennie gromadzą się w Twojej toalecie. Wystarczy, że wrzucisz do sedesu 5 pastylek aspiryny, odczekaj 20-30 minut żeby tabletki zaczęły działać i za pomocą szczotki klozetowej wyczyść wnętrze muszli. Efekt będzie idealny.

Aspiryna na udrażnianie kanalizacji

Jeżeli kanalizacja pod prysznicem nie odprowadza wody tak jak powinna, możesz zamiast środka do udrażniania rur użyć aspiryny. Wystarczy, że do odpływu wrzucisz 2-3 pastylki aspiryny i zalejesz szklanką octu, odczekaj kilka minut, żeby środek zaczął działać i zalej litrem ciepłej wody.

Aspiryna do czyszczenia wazonów

Lubisz kwiaty trzymać kwiaty w wazonie w domu? Bukiet w stawiony do wazonu dodaje uroku, niestety jeżeli nie wymieniamy często wody w wazonie staje się ona zielona, a po jej wylaniu na wazonie zostaje nalot, który jest ciężko domyć. Jeżeli też masz takie trudności do wazonu nalej ciepłej wody i wrzuć do środka kilka pastylek aspiryny. Odczekaj 1-2 godziny tak żeby tabletka miała czas zadziałać. Po upływie tego czasu wylej wodę. Pamiętaj, że po takim czyszczeniu będziesz musiał/a dokładnie opłukać.