Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach stóp

Problem z nieprzyjemnym zapachem stóp jest bardzo powszechny. Cały dzień chodzenia w tych samych butach jakich materiał najczęściej nie sprzyja odpowiedniej cyrkulacji powietrza sprawia, że nasze stopy bardzo się pocą oraz wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach. Nieprzyjemny zapach stóp jest niezwykle krępujący zarówno dla osoby, której stopy nieprzyjemnie pachną oraz dla osób jakie przebywają w jej towarzystwie. Poznaj najskuteczniejsze naturalne sposoby na nieprzyjemny zapach stóp. Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach stóp.

Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach stóp

Soda oczyszczona

Moczenie stóp w letniej wodzie z dodatkiem kilku łyżeczek sody oczyszczonej jest bardzo skutecznym domowym sposobem na problem z brzydkim zapachem stóp. 2 razy dziennie rano i wieczorem wlej trochę letniej wody do miski, dosyp 2 łyżeczki sody oczyszczonej na litr wody i mocz stopy przez 15 minut. Następnie po każdym takim zabiegu opłucz stopy pod bieżącą wodą i dokładnie osusz.

Ocet jabłkowy

Innym bardzo znanym domowym sposobem na nieprzyjemny zapach stóp jest moczenie stóp w wodzie z octem jabłkowym. Jak przygotować taką kąpiel? Wystarczy, że przygotujesz miskę, nalejesz do niej trochę ciepłej wody oraz następnie dodasz 2 szklanki octu jabłkowego. Stopy mocz 2 razy dziennie przez 10-15 minut. Po zabiegu opłucz stopy pod bieżącą wodą i dokładnie osusz ręcznikiem bawełnianym albo papierowym.

Czarna herbata- Domowe sposoby na brzydki zapach stóp

Czarna herbata ma właściwości odkażające oraz niwelujące brzydkie zapachy. Moczenie stóp w naparze czarnej herbaty to jeden z najstarszych metod na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu stóp. Do zabiegu potrzebujesz naparu z czarnej herbaty w tym celu 3 torebki czarnej herbaty zaparz w litrze wody gorącej wody. Przykryj talerzykiem i odstaw na 20 minut do ostygnięcia. Następnie przelej napar z czarnej herbaty do miski i mocz w niej swoje stopy przez 15 minut. Zabieg powtarzaj codziennie 2 razy dziennie rano i następnie wieczorem przed snem. Po zabiegu opłucz stopy pod bieżącą wodą i następnie dokładnie osusz.

Napary ziołowe

Oprócz naparu z czarnej herbaty również możesz użyć naparów ziołowych. Najlepiej sprawdzi się napar z rumianku, z tymianku, szałwii oraz rozmarynu. Wszystkie te zioła mają właściwości niwelujące nieprzyjemne zapachy oraz działanie przeciwpotowe.