Napój z żelatyny na stawy- naturalny lek na problemy ze stawami

Bóle stawów jeszcze kilkanaście lat temu były kojarzone jako dolegliwość dokuczająca jedynie osobom starszym. Dzisiaj niestety na problemy ze stawami uskarżają się co raz młodsze osoby. Sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością jest wiele. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wachlarz produktów, które można wykorzystać w sytuacji kiedy stawy odmawiają posłuszeństwa. Oprócz leków i suplementów diety możesz sięgnąć również po stare, babcine sposoby leczenia. Jednym z tych sposobów jest właśnie wykorzystanie żelatyny. Żelatyna dzięki zawartości kolagenu, który jest składnikiem chrząstek i kości, może działać korzystnie na stawy, przyśpieszając ich regenerację oraz także zmniejszając stan zapalny, obrzęk i ból.  Dowiedź się jak leczyć ból stawów za pomocą żelatyny. Napój z żelatyny na stawy- naturalny lek na problemy ze stawami.

Żelatyna to białko naturalne, otrzymywane w wyniku hydrolizy kolagenu zwierzęcego. Kolagen ten pochodzi typowo z produktów niewykorzystanych po uboju zwierząt, głównie z kości i skóry bydła lub wieprzowiny. Żelatyna łagodzi dolegliwości bólowe przy schorzeniach tkanki łącznej np. przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Działa ona dodatkowo na wzmocnienie mięśni i kości. O jej bardzo dobrych właściwościach może świadczyć fakt, że znajduje się ona w składzie wielu aptecznych środków rekomendowanych jako środki na ból stawów. Żelatyna może ukrywać się w składach leków, kosmetyków lub na składach opakowań spożywczych pod nazwą hydrolizat kolagenu, hydrolizowany kolagen lub denaturowany kolagen.

Napój z żelatyny na stawy- przepis

Leczenie żelatyną przy problemach ze stawami polega na codziennym piciu zawiesiny sporządzonej na bazie żelatyny.

Do przygotowania naturalnego leku na ból stawów potrzebujemy:

  • 1/4 szklanki wody;
  • 4 łyżeczki bezzapachowej żelatyny spożywczej.

Oba produkty należy ze sobą połączyć, dokładnie wymieszać i zostawić na całą noc w temperaturze pokojowej. Rano lek na bazie żelatyny będzie gotowy do spożycia. Ważne, aby wypić go na czczo. Aby żelatyna była smaczna, można dodać do niej sok z cytryny i miód. Taka kuracja powinna trwać nieprzerwanie przez 6 tygodni. Po jej zakończeniu warto zrobić krótką 7-dniową przerwę. Regularność stosowania napoju z żelatyny jest kluczem do sukcesu, a pierwsze efekty powinny pojawić się już po tygodniu stosowania lekarstwa. Napój z żelatyny może być również stosowany jako środek zapobiegawczy.

Nie ma żadnych badań naukowych świadczących o możliwości przedawkowania żelatyny, ale warto w przypadku pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych zakończyć kurację.