Napój na zatkane tętnice- Domowy sposób na miażdżycę

Miażdżyca to niezwykle poważne, przewlekłe schorzenie układu sercowo-naczyniowego. W Polsce choruje na nią blisko 700 tys. pacjentów, niestety co roku około 60 tys. przypadków kończy się śmiercią. ` Miażdżyca to jedyna jednostka chorobowa układu sercowo-naczyniowego o wciąż wzrastającej ilości zachorowań. Po jej zdiagnozowaniu niezwykle ważnym elementem leczenia jest zmiana stylu życia, zwiększenie aktywności i zmiana nawyków żywieniowych. Oprócz tego warto też pić napój ze składników o pozytywnym wpływie na układ krążenia. Może to spowodować spowolnienie, zatrzymanie, a nawet cofnięcie się rozwoju choroby. Napój na zatkane tętnice- Domowy sposób na miażdżycę.

Miażdżyca- czym jest?

Miażdżyca to choroba tętnic, prowadząca do zwężenia ich światła, a w późniejszym czasie nawet do ich całkowitego zamknięcia. Przyczyną zwężenia jest blaszka miażdżycowa zbudowana głównie z cholesterolu, która wyrasta ze ściany tętnicy, doprowadzając do zmniejszenia przepływu krwi, skutkującego niedotlenieniem narządów. Miażdżyca może być bezobjawowa lub powodować m.in. bóle wieńcowe (a także zawał serca), chromanie przestankowe oraz objawy neurologiczne.

Miażdżyca może zacząć się na każdym etapie życia, nawet już w dzieciństwie, ale jej objawy najczęściej pojawiają się dopiero między 50. a 60. rokiem życia. Nie ma jednego miarodajnego badania, dzięki któremu można stwierdzić jednoznacznie, czy mamy miażdżycę czy nie. Ale jeśli wykonamy Lipidogram i okaże się, że mamy podwyższony poziom cholesterolu, a zwłaszcza nieprawidłowy poziom jego frakcji LDL, oraz wysoki poziom trójglicerydów to miażdżyca jest praktycznie pewna.

Zatkane tętnice – objawy

Objawy różnią się w zależności od lokalizacji zatoru:

  • tętnice szyjne – chory może odczuwać bóle głowy, nudności, zaburzenia czucia lub mowy,
  • tetnice kręgowe – może powodować szumy uszne, zawroty głowy oraz zaburzenia równowagi,
  • tętnice wieńcowe – to właśnie w nich najczęściej odkładają się blaszki miażdżycowe. Objawiają się poprzez uczucie zmęczenia nawet po niewielkim wysiłku, duszności lub drętwienie górnych kończyn. Objawy te są bardzo niepokojące i wymagają szybkiej konsultacji z lekarzem, ponieważ zmniejszenie dopływu krwi do serca może bezpośrednio skutkować atakami dusznicy bolesnej, a w zaawansowanej fazie nawet zawałem serca,
  • tętnice mózgowe – objawia się poprzez niedowłady ciała, zaburzenia czucia lub równowagi. Nieleczona choroba tętnic mózgowych może być przyczyną udaru niedokrwiennego mózgu, który jest poważnym zagrożeniem zdrowia chorego,  tętnice kończyn dolnych – zmianom miażdżycowym towarzyszy ból łydek, stóp i ud.

Napój na zatkane tętnice- domowy sposób na miażdżycę

  • 2 łyżeczki startego korzenia imbiru,
  • 1 szklanka rodzynek,
  • 4 łyżeczki liściastej zielonej herbaty,
  • 1 l wody,
  • 2 łyżki miodu.

Przygotowanie:

Wrzuć rodzynki do garnka i zalej je wodą. Postaw naczynie na ogniu i podgrzewaj składniki przez około 10 minut, cały czas dokładnie mieszając. Następnie odłóż garnek na bok i dodaj herbatę, imbir i miód. Całość przelej do słoika, który nakryj gazą. Następnie odstaw go na minimum 8 godzin. Na koniec musisz go jedynie odcedzić i napój będzie gotowy na spożycia.

Zaleca się pić go 2 razy dziennie przed posiłkiem. Pojedyncza dawka wynosi 150 ml.