Naklejki na ścianę? Sprawdź dlaczego warto je mieć!

Naklejki na ścianę to ostatnio HIT w wykańczaniu mieszkań i domów. Wykańczając nasze wnętrza chcemy, by oddawały one nasz charakter, ale również, by było niepowtarzalne, wyjątkowe i oryginalne. Całość wnętrza musi być tak wykonane, by wyglądało na jednolite i bardzo przemyślane. Temu między innymi służą naklejki ścienne. Możesz wybierać z tysięcy wzorów, możesz przenieść na ścianę każdy indywidualny pomysł, praktycznie wszystko co można sobie wymarzyć. Naklejki na ścianę można drukować w dowolnych wzorach oraz dowolnych wymiarach. Są przygotowywane na indywidualne zamówienie, więc wybierając nietypowy obraz możemy być pewni, że nigdzie indziej takiego nie zobaczymy.

naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę – jak są wykonane?

Naklejki ścienne są wykonywane na wysokiej jakości materiałach, tak by posłużyły na lata, by kolor po kilku latach był taki sam jak podczas zakupu. Tego typu naklejki można przyklejać na różnego rodzaju powierzchnie m. in. pomalowane ściany, sufity, lodówki, plastikowe pojemniki a nawet na wykładziny np. by zaprezentować reklamę firmy.

Naklejki są nadrukowywane na folię o grubości  100 μm z klejem o wysokiej sile klejenia, Jej trwałość w zastosowaniach wewnętrznych to 4 lata. Folia ta jest samoprzylepna, nie trzeba jej niczym smarować, co znacząco ułatwia jej zamontowanie.

Naklejki na ścianę – jakie mogą mieć wymiary?

Szerokość druku naklejki jest uzależniona od plotera na jakim jest robiony wydruk. Ale nie stanowi to problemów, bo większe elementy mogą być drukowane w częściach, które idealnie będą do siebie pasować. Szerokość druku reklamowanej firmy to 150 cm. Jeśli chcesz, by wydruk był idealny, taki jak sobie wymarzysz należy zastosować parę zasad przy przygotowywaniu pliku przesyłanego do drukarni:

  • najlepiej jeśli plik będzie w formacie *.ai, *.eps, *.pdf , ale przyjmowane są również inne popularne formaty,
  • zdjęcia powinny być w kolorystyce CMYK bądź CMYK + BIAŁY,
  • teksty i grafiki powinny mieć co najmniej 4 mm ostępu od linii cięcia
  • fronty powinny być zamienione na krzywe
  • wszystkie efekty specjalne stworzone w programach do grafiki wektorowej powinny być zamienione na mapę bitową bądź grafikę rastową.

Można dodatkowo zamówić usługę dostosowania wydruku, przeanalizowania przesyłanego pliku, by zminimalizować ryzyko błędnego wydruku. Doświadczony studio graficzne dokona opracowania wydruku na podstawie wcześniej przesłanych materiałów np. zdjęć, dokumentów, obrazów.