Najsmaczniejsze szarlotki i ciasta z jabłkami

Jesień to okres w którym następuje wysyp przepysznych polskich jabłek. Ja uwielbiam wszelkie ciasta w których znajdują się jabłka. Cynamon jest moją ulubioną przyprawą 😉 Dlatego już odnalazłam swoje ulubione i sprawdzone od lat! przepisy na najsmaczniejsze szarlotki i ciasta z jabłkami.

Jesień to już ten moment, gdy wszelkie imprezy rodzinne, spotkania ze znajomymi przenoszą się z ogrodu, altanki czy tarasu do ciepłego domu, wieczory spędzamy przy kominku. W takiej scenerii najlepiej smakuje gorąca kawa na spienionym mleku i ciasto z jabłkami 😉

Najsmaczniejsze szarlotki i ciasta z jabłkami

Pierwszym z polecanych przepisów będzie szarlotka na kruchym cieście. Ciasto składa się z kruchego spodu, grubej warstwy pokrojonych jabłek oraz na wierzchu kolejnej warstwy kruchego ciasta. Do takiej ciepłej szarlotki idealnie pasuje gałka lodów waniliowych.

Kolejnym przepisem, który często króluje na moim stole a dodatkowo jest banalny w wykonaniu jest szarlotka z budyniową pianką. W porównaniu do poprzedniego przepisu dodatkowym jej atutem jest delikatna i rozpływająca się w ustach budyniowa pianka. Jeśli lubisz smak budyniu oraz smak intensywnych jabłek z cynamonem to ta szarlotka jest dla ciebie.

Dwa poprzednie ciasta były ciastami na kruchych spodach. Kolejnym polecanym ciastem, mającym miano najsmaczniejsze szarlotki jest szarlotka z połówkami jabłek. Ciasto jest na bazie ciasta półkruchego a w środku znajdują się połówki jabłek, które po upieczeniu są miękkie i rozpływające się w ustach. Jest bardzo szybkie w przygotowaniu, ponieważ omijamy etap tarcia, krojenia oraz podsmażania jabłek. Na ciasto nakładamy połówki jabłek.

Jeśli kruche bądź półkruche ciasto to nie jest twoja bajka, kolejny z moich polecanych przepisów to proste ciasto z jabłkami i migdałami. Jabłka są pokrojone w kostkę, migdały dają przepyszny zapach i posmak. Ciasto jest szybkie w wykonaniu, miękkie i delikatne.

Nie przepadasz za ciastami pieczonymi? Nie masz czasu na pieczenie a masz ochotę na ciasto z jabłkami? Koniecznie wypróbuj szarlotkę bez pieczenia na herbatnikach. Ciasto jest szybkie w wykonaniu. Masa jabłkowa ma posmak cytrynowy, do tego bita śmietana powodują, że każdy się zachwyci tym deserem. Schłodzony kawałek ciasta będzie idealnie pasował do gorącej kawy bądź herbaty.