Najczęstsze błędy podczas opalania. Sprawdź czy ich nie popełniasz.

Lato co raz bliżej, za oknem dni są co raz cieplejsze. Większość z nas pierwsze letnie przebłyski słońca chce wykorzystać na nadrobienie swoich braków w opaleniźnie. Niestety często zapominamy o podstawowych zasadach jakie zapewnią nam piękną, ale zarówno zdrową opaleniznę. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze błędy podczas opalania, które są przyczynami poparzeń słonecznych i również chorób nowotworowych skóry.

Najczęstsze błędy podczas opalania

Złe przechowywania kremów do opalania

Czy kiedykolwiek sprawdzałeś datę ważności swojego kremu czy balsamu do opalania? Pewnie zdecydowana większość z was nawet nie zdawała sobie sprawy, że krem do opalania jak wszystkie kosmetyki posiada datę ważności do użycia i używa ich przez kilka lat, aż się skończy. Po wygaśnięciu tej daty krem traci swoje walory ochronne skóry. Pamiętaj przed wyjściem na plażę sprawdź datę ważności swojego kremu czy balsamu z filtrem UV.

Bardzo ważna jest również temperatura. Kosmetyki powinny być przechowywane w temperaturze 5-25 stopni Celsjusza. Na plaży w upalne dni kiedy w pełnym słońcu panują temperatury sięgające 40-50 stopni Celsjusza krem czy balsam UV na pewno straci swoje walory ochronne dla skóry.

Zbyt rzadkie stosowanie kremu – Najczęstsze błędy podczas opalania

Jak często podczas opalania stosujesz krem ochronny? Jeżeli jest to tylko raz od razu po przyjściu na plażę to popełniasz błąd. Właściwości ochronne działania kosmetyków UV wynoszą około 1,5 godziny, po upływie tego czasu krem jest całkowicie wchłonięty przez skórę. Dla twojego zdrowia oraz pięknej opalenizny powinieneś stosować krem ochronny co godzinę.

Za małe ilości kremu

Nie oszczędzaj na kremie z filtrem UV, zbyt cienka warstwa kosmetyku nie jest w stanie zapewnić ci odpowiedniej ochrony skóry. Pamiętaj również, że ochrony przed promieniami słonecznymi potrzebuje całe twoje ciało. Nie zapominaj o posmarowaniu uszu, ust, strefy bikini czy stóp.

Opalanie się w południe- Najczęstsze błędy podczas opalania

Słońce w godzinach 10-14 jest najintensywniejsze oraz najgroźniejsze dla naszej skóry. Dermatolodzy stanowczo odradzają opalania się w tych godzinach. Zdecydowanie najlepszym czasem na opalanie się są godziny popołudniowe między godziną 14-17. Słońce w tych godzinach nie jest tak groźne dla naszej skóry, a świeci jeszcze na tyle intensywnie, że jest w stanie zapewni nam piękną opaleniznę.

Nakrycie głowy i okulary

Na odpoczynku na plaży w blasku słońca pamiętasz o ochronie głowy i oczu? Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że długotrwałe przebywanie na słońcu może doprowadzić do udaru mózgu czy uszkodzenia wzroku. Najlepszym dodatkiem na plaży jest słomkowy kapelusz, który jest bardzo lekki i zapewni ci odpowiednią wentylację głowy i okulary, które posiadają filtr UV.

Używaj kosmetyków po opalaniu- Najczęstsze błędy podczas opalania

Słońce bardzo wysusza skórę, w związku z tym po długotrwałym przebywaniu na plaży powinno się ją odpowiednio nawilżyć. W każdej drogerii w okresie letnim otrzymasz specjalistyczne kosmetyki jakie zadbają o twoją skórę po opalaniu.