Na co pomaga moczenie stóp w occie- efekty cię zaskoczą

Moczenie stóp w occie to stary babciny sposób leczenia wielu wstydliwych i krępujących dolegliwości związanych ze stopami. Dowiedz się na jakie dolegliwości warto stosować to naturalne remedium i jak z niego korzystać! Na co pomaga moczenie stóp w occie- efekty cię zaskoczą.

Moczenie stóp w occie- kiedy warto stosować ?

Moczenie stóp w occie ma wiele wiele korzyści zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych. Nasze stopy są stale narażone na suchość, bakterie, grzyby i inne czynniki, które mogą mieć na nie bardzo negatywny wpływ. W dłuższej perspektywie czasu może to prowadzić do szeregu bardzo wstydliwych oraz nie komfortowych dolegliwości, takich jak grzybica, popękane pięty czy powstanie kurzajek na stopach. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów radzenia sobie z tymi problemami. Jednym z najskuteczniejszych jest moczenie stóp w occie. Dlaczego? Składnikiem, któremu ocet zawdzięcza swoje dobroczynne działanie, jest rozcieńczona forma kwasu octowego. Używany jest on w między innymi w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Dowiedź się kiedy warto stosować tą metodę!

Na popękane pięty

Borykasz się z problemem popękanych pięt? Metody, które stosowałeś nie przyniosły żadnego zadawalającego rezultatu? Moczenie stóp w occie z całą pewnością ci pomoże. Wystarczy, że wlejesz do miski ocet i wodę w proporcji 1:2 i w tak przygotowanym roztworze będziesz moczyć swoje stopy codziennie przez 15 minut. Najlepiej stosować tą metodę przed samym pójściem spać. Po moczeniu stóp pamiętaj żeby je dokładnie osuszyć i założyć bawełniane skarpetki.

Nieprzyjemny zapach stóp

Nieprzyjemny zapach stóp to bardzo niekomfortowy problem, który dotyczy wielu z nas. Na całe szczęście i z tym problemem poradzi sobie kąpiel z wodą z octem. W tym przypadku należy ocet wymieszać z wodą w proporcji 1:1 . Wystarczy kilka takich zabiegów, żeby twoje stopy przestały nieprzyjemnie pachnąć.

Grzybica stóp i paznokci

Kwas octowy znajdujący się w occie to rewelacyjny środek, który pomoże ci wyeliminować infekcje grzybicze powodujące grzybicę stóp oraz paznokci. Wystarczy, że do miski z ciepłą wodą wlejesz szklankę octu i w tym roztworze będziesz codziennie moczyć swoje stopy. Po kilku takich zabiegach problem z całą pewnością zniknie.

Moczenie stóp w occie- kiedy warto stosować?

Kurzajki

Ocet niszczy także wirusy odpowiedzialne za pojawienie się na stopach kurzajek. Żeby pozbyć się niechcianych kurzajek ze swoich stóp mocz swoje stopy codziennie w wodzie z dodatkiem 1 szklanki octu minimum przez 15-20 minut każdego dnia.

Ocet na odciski

Odciski to bardzo częsta przypadłość, z którą możemy poradzić sobie na kilka sposobów. Jednym z tych sposobów jest właśnie moczenie stóp w occie. Roztwór pomaga zmiękczyć zrogowaciałe odciski i pozbyć się twardej powierzchni skóry. Jak należy przeprowadzić zabieg? Do miski wlej wodę oraz ocet w proporcji 1:1. Moczenie stóp powinno trwać co najmniej przez 15-20 minut każdego dnia.

Świąd stóp

Dzięki właściwościom bakteriostatycznym ocet pomoże ci uporać się z uporczywym swędzeniem skóry swoich stóp.

Stopa atlety

Stopa atlety, nazywana również stopą sportowca to dolegliwość, której przyczyną jest infekcja grzybicza. Chorobą objęte są palce — najczęściej przestrzeń między czwartym a piątym palcem. Szybko dochodzi do rozprzestrzeniania się bakterii, które prowadzą do odczuwania bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Objawami stopy atlety są m.in. wysypka, dokuczliwe pieczenie, pocenie czy nieprzyjemny zapach stóp, a także łuszczenie skóry.