Masz problem z obcierającymi udami? Nie nosisz przez to sukienek? Wypróbuj te kilka trików!

Zbliża się lato, za nami już kilka gorących dni, to idealny czas, by wyciągnąć z szafy krótkie spodenki i letnie przewiewne sukienki w długości mini i midi. Jednak duża część kobiet odczuwa dyskomfort podczas noszenia krótkich ubrań z powodu obcierających się od potu ud. Obcierające się uda to zmora wielu osób, nawet niedługi spacer może się skończyć zaczerwienieniem, podrażnieniami czy nawet trudno gojącymi się ranami. Istnieją jednak szybkie domowe sposoby na pozbycie się tego uciążliwego problemu.

obcierające się uda

Domowe sposoby na obcierające się uda

W czasie chodzenia czy nawet długiego siedzenia uda obcierają się jedno o drugie. Nie dotyczy to tylko kobiet z dużymi biodrami i noszących duże rozmiary ubrań. Często problem dotyczy również osób szczupłych i chudych. Część kobiet boi się przyznać do tego problemu, uważając go za wstydliwy. Obcierające się uda to problem powszechny i wbrew pozorom całkiem prosto jest go załagodzić. Kobiety myślą, że są skazane na noszenie rajstop przez cały rok czy w przypadku spodenek takich, które zakrywają uda zamiast krótkich szortów.

Sposobów na obcierające się uda jest na prawdę sporo! Warto sprawdzić na własnej skórze, który z nich będzie nam najbardziej odpowiadał. Dzięki temu w pełni będzie można korzystać z uroków lata!

Opaska na uda

Opaski na uda są zrobione z cieniutkiego materiału, w kolorze cielistym. Są niewidoczne nawet pod cienką zwiewną sukienką. Nie są drogie i można stosować je wielokrotnie. Minusem opasek na uda jest to, że potrafią się zawijać i marszczyć. Nie zastosujemy ich również do szortów.

Suchy szampon – sposób na obcierające się uda

Suchy szampon kojarzy nam się z ekspresowym odświeżaniem kobiecych fryzur. Można go zastosować również jako zabezpieczenie ud przed obtarciami. Wystarczy, że popryskasz go na uda i lekko rozsmarujesz.

Dezodorant w sztyfcie

Dezodorant tak samo jak suchy szampon zapobiega poceniu się. Popryskaj z odległości wewnętrzną stronę ud i lekko rozsmaruj.

Mąka ziemniaczana

Mąka ziemniaczana to babciny sposób na wszelkie odparzenia u noworodków, dzieci a również i dorosłych. Rozsmaruj na udach niewielką ilość mąki ziemniaczanej. Minusem tego sposobu jest to, że mąka może zabrudzić ubrania oraz, że aplikacje mąką trzeba co jakiś czas ponawiać.

Wazelina

Wazelina jest tłusta co pozwala mocno nawilżyć skórę ud i mocno zmniejszyć tarcie ud. Preparatu należy używać niewiele, bo przy większych temperaturach wazelina może nie wchłonąć i uda będą się kleić.

Oliwka dla dzieci – obcierające się uda

Podobnie jak wazelina jest tłusta i oleista i dzięki temu zmniejsza tarcie. Lepszą opcją będzie oliwka w żelu niż klasyczna oliwka, ponieważ lepiej się aplikuje. Klasyczna oliwka może pozostawić plamy na ubraniach.