Masz opuchnięte oczy? Nie bagatelizuj tego. Przyczyny i domowe sposoby na opuchliznę

Opuchnięte oczy to przypadłość osób dorosłych jak i dzieci. Przyczyny opuchlizny mogą być różne, m. in. zmęczenie, nieprawidłowa dieta, stres bądź nadmiar alkoholu. Maskowanie opuchlizny makijażem w postaci pudru bądź podkładu nie zawsze przynosi rezultaty, dodatkowo opuchlizna może oznaczać problemy zdrowotne. Sprawdź jakie są przyczyny opuchlizny oraz jak się ich skutecznie pozbyć. Opuchnięte oczy już nie muszą być twoim problemem. Poznaj przyczyny opuchniętych oczu i domowe sposoby na opuchnięte oczy.

Opuchnięte oczy – Medyczne przyczyny

  • jęczmień oka – opuchlizna powstaje wtedy na zakażonym oku,
  • ciało obce w oku,
  • stany zapalne oka,
  • choroby nerek,
  • infekcje wirusowe oraz infekcje bakteryjne,
  • reakcje alergiczne

Jeśli przyczyną opuchniętych oczu są któreś z powyższych to domowe sposoby nie pomogą w objawach, konieczna będzie pomoc lekarska.

Jednak jeśli przyczyną są niewyspanie, zmęczenie, stres czy alkohol to domowe sposoby pomogą w szybkim pozbyciu się opuchlizny oczu.

Domowe sposoby na opuchliznę oczu

Nawadnianie

Jest to najtańszy a zarazem najprostszy i najskuteczniejszy sposób na opuchliznę oczu. Pijąc co najmniej 2 litry wody dziennie pozbędziemy się toksyn z organizmu. Pijąc dużo wody, pozbywamy się nadmiaru wody, która powoduje puchnięcie powiek, ale też całego ciała m. in. rąk i stóp.

Okłady z herbaty

Włóż torebki czarnej bądź rumiankowej herbaty do gorącej wody, następnie wyciągnij i odczekaj aż ostygnie. Połóż na powieki na kilka minut i przykryj czystym ręcznikiem.

Okłady z ogórka

Jest to metoda stosowana w luksusowych gabinetach odnowy biologicznej. Ukrój kilka plastrów ogórka, włóż do lodówki na 15 minut. Po tym czasie nałóż plastry na powieki na kilka minut. Składniki zawarte w ogórkach zmniejszą opuchliznę oczu.

Opuchnięte oczy – Okład ze sztućców

Włóż do lodówki kilka sztuk noży bądź łyżek. Wyjmij je i przyłóż pod oczami. Gdy się nagrzeją, wymień je na kolejne. Zabieg ten rozluźnia naczynia krwionośne wokół oczu oraz minimalizuje zmęczenie oczu.

Okład z wody i soli

W szklance ciepłej wody rozpuść 1/2 łyżeczki soli. Zamocz w roztworze płatki kosmetyczne i połóż na powieki na kilka minut. Następnie wymień płatki i ponownie nałóż płatki na kilka minut.

Białka jajek

Jest to szybka maseczka z produktu, który znajduje się w każdym domu. Ubij białko jajka na sztywno, nałóż cienką warstwę na oczy a następnie poczekaj aż wyschnie i zmyj z twarzy.