Maseczka z aspiryny na trądzik

Aspiryna to lek znany na pewno każdemu z was. Stosujemy ją głównie ból głowy, zęba czy gorączkę towarzyszącą przeziębieniu lub grypie. Ale to nie jedyne zastosowania tego popularnego leku. Otóż aspirynę możesz wykorzystywać w walce z trądzikiem, zaskórnikami czy przebarwieniami na twarzy. Jeżeli masz cerę trądzikową lub problemy skórne maseczka z aspiryny może być twoim wybawieniem. Sprawdź jak przygotować maseczkę z aspiryny.

Maseczka z aspiryny

Co kryje się pod nazwą aspiryna?

Aspiryna inaczej kwas acetylosalicylowy. Zawiera w sobie salicyn, czyli aktywny składnik pochodzący z kory wierzby. Prozdrowotne właściwości kwasu salicylowego znane są od tysięcy lat. Pierwsze wzmianki o leczeniu za pomocą kory wierzb pochodzą z 1550 r.p.n.e.. Na początku XIX wieku  niemiecki profesor farmacji Johann Buchner[ i Francuz Pierre-Joseph Leroux wyizolowali z kory wierzby salicynę. A pod koniec XIX Niemiecka firma Bayer jako pierwsza opracowała lek zawierający w sobie kwas acetylosalicylowy i nazwała ją Aspiryn (z Niemieckiego kwas acetylosalicylowy). Nazwa aspiryna jest zastrzeżona tylko dla produktów produkowanych dla firmy Bayer. W Polsce lek zawierający w swoim składzie kwas acetylosalicylowy to Polopiryna S.

Maseczka z aspiryny-Przepis

Składniki

Składniki jakie są potrzebne to 4 tabletki aspiryny( 6 tabletek polopiryna S), łyżeczka wody destylowanej( jeżeli nie posiadasz może być też woda przegotowana) i łyżka jogurtu naturalnego.

Sposób przygotowania

Tabletki aspiryny lub polopiryny S należy włożyć do miseczki i następnie rozgnieść za pomocą łyżki. Dodaj łyżeczkę wody destylowanej lub przegotowanej wody i następnie dokładnie wymieszaj do uzyskania konsystencji papki . Następnie dodaj jogurt naturalny i wymieszaj. Następnie nałóż maseczkę z aspiryny na twarz i po upływie około 20 minut zmyj za pomocą letniej wody. Maseczkę możesz nakładać na całą swoją twarz lub na poszczególne miejsca gdzie pojawił się trądzik lub zaczerwienienia.

Kto nie powinien stosować maseczki z aspiryny

Maseczka z aspiryny należy przede wszystkim dedykować osobom z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową. W przypadku cery suchej i naczyniowej radzi się uważać ze stosować maseczki z aspiryny. Najlepiej przed pierwszym użyciem maseczki z aspiryny jest wypróbować ją na małym kawałku twarzy. Jeżeli nie wystąpią żadne podrażnienia skóry to możesz stosować ją na całej skórze twarzy.

Jak często należy stosować maseczkę z aspiryny

Maseczka z aspiryny jak większość tego rodzaju kosmetyków powinno się stosować systematycznie. Maseczkę powinnaś używać raz w tygodniu. Ponieważ kwas acetylosalicylowy może działać wysuszająco na skórę, maseczka nie powinna być stosowana częściej niż raz w tygodniu.