Maseczka na wągry to nic trudnego. Najlepsze domowe sposoby na wągry.

Wągry to niewielkie małe kropki, które niewątpliwie są wielkim problemem większości kobiet. Domowa maseczka na wągry to najskuteczniejszy oraz najbardziej popularny sposób na pozbycie się wągrów. W tym artykule podpowiadamy jak wykonać samemu w domu maseczkę na wągry.

Przyczyny powstawania wągrów

Wągry to nic innego jak zatkane pory w skórze. Przyczyną ich powstawania jest nadmiar produkowanego łoju ( sebum) przez gruczoły łojowe. Naskórek ulega złuszczeniu, a pory znajdujące się w skórze zostają zatkane przez łój. Wągry najczęściej powstają na czole, brodzie oraz w okolicach nosa.

Domowa maseczka na wągry

Maseczka z żelatyny

Do wykonania maseczki potrzebujesz 2 łyżki żelatyny oraz 2 łyżek mleka. Mleko należy wlać do małego garnka i delikatnie podgrzać na małym ogniu, następnie dodaj do garnka żelatynę i mieszaj do czasu rozpuszczenia. Kiedy żelatyna się rozpuści wyłącz garnek i poczekaj około 30 minut aż masa wystygnie. Maseczkę nałóż za pomocą pędzelka na miejsce gdzie występują wągry. Po około 30-40 minutach zerwij z twarzy maseczkę na wągry. Maseczka powinna być stosowana co najmniej raz w tygodniu.

Maseczka na wągry z węgla aktywnego

Wszystko co potrzebujesz to 2 tabletki węgla aktywnego jaki możesz zakupić w każdej aptece oraz łyżkę jogurtu naturalnego. Węgiel aktywny należy rozkruszyć i wymieszać z jogurtem naturalnym. Przy kruszeniu tabletek z węglem aktywnym możesz posłużyć się chusteczką higieniczną oraz młotkiem lub garnkiem. Maseczką nałóż na twarz za pomocą pędzelka kosmetycznego, następnie po odczekaniu około 30 minut zmyj ciepła wodą maseczkę z twarzy, Dla jak najlepszego efektu maseczkę powinnaś stosować co najmniej raz tygodniu.

Maseczka z sody oczyszczonej

Maseczka na wągry z sody oczyszczonej działa oczyszczająco na skórę, antybakteryjnie oraz usuwa martwy naskórek i ogranicza produkcję łoju. Potrzebujesz 2 łyżek sody oczyszczonej i niewielkiej ilości letniej wody. Połącz ze sobą oba składniki i następnie dokładnie wymieszaj do czasu uzyskania konsystencji papki. Maseczkę nałóż na twarz i odczekaj około 20 minut, następnie zmyj ją z twarzy za pomocą letniej wody. Maseczka powinna być stosowana raz w tygodniu.

Maseczka z maślanki i sody oczyszczonej

Do wykonania maseczki potrzebujesz 1 łyżkę maślanki naturalnej oraz 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Połącz ze sobą maślankę oraz sodę i dokładnie wymieszaj. Maseczkę nałóż na twarz i pozostaw na około 30 minut, następnie zmyj ją za pomocą letniej wody. Tą maseczkę stosuj co najmniej 2 razy w tygodniu.

Maseczka na wągry z białka kurzych jaj

Oddziel białka od żółtek z 2 kurzych jajek. Białka ubij do otrzymania sztywnej piany za pomocą trzepaczki do jajek lub miksera. Maseczkę nałóż tylko na miejsca gdzie pojawiły się wągry. Kiedy piana z ubitych jajek zastygnie zdejmij maseczkę i dokładnie umyj twarz przy pomocy letniej wody. Maseczkę na wągry z kurzych jajek możesz stosować codziennie.

Zabieg parą wodną

Przed zastosowaniem maseczki polecam wykonanie zabiegu parą wodną. Zagotuj 1-2 litry wody i przelej do miski. Następnie przybliż swoją twarz do parującej miski na 2-3 minuty. Zabieg parą otworzy pory dzięki czemu efekt stosowania maseczek na wągry będzie lepszy.