Właściwości lecznicze folii aluminiowej.

Folia aluminiowa na przedmiot jaki na pewno w swojej kuchni posiada każdy z was, ale na pewno nie każdy z was zdaje sobie sprawę z tego, że folię aluminiową można również stosować jako środek leczniczy i przeciwbólowy. Tak to nie żart! Folia aluminiowa to skuteczny środek leczniczy w przypadku bólów stawów, problemów z zimnymi stopami i dłońmi czy poparzeniami, a nawet w przypadku przeziębienia. Poznaj lecznicze właściwości folii aluminiowej.

Lecznicze właściwości folii aluminiowej

Bóle stawów

Folia aluminiowa to skuteczny środek leczniczy w przypadku występowania bólów stawów, mięśni czy kręgosłupa. Wystarczy, że miejsce występowania bólu owiniesz folią aluminiową na kilka godzin. Żeby opatrunek z folii aluminiowej lepiej się trzymał możesz dodatkowo owinąć to miejsce również bandażem. Zabieg należy powtarzać przez 10 dni. Jeżeli objawy nie minęły po 14 dniach zabieg należy powtórzyć. Zastanawiasz się jak to działa? Działanie przeciwbólowe folii aluminiowej jest efektem jej zdolności do utrzymywania ciepła. Folia przechwytuje więc ciepło wydzielane przez twoje ciało, zatrzymuje, i następnie zwraca z powrotem do organizmu.

Zimne stopy i dłonie- Lecznicze właściwości folii aluminiowej

Masz problemy z wiecznie zimnymi stopami lub dłońmi? Nie ma lepszego lekarstwa niż folia aluminiowa. Wystarczy, że na kilka godzin owiniesz swoje stopy i dłonie folią aluminiową i następnie bandażem. Kilka takich zabiegów, a twój problem na pewno zniknie.

Oparzenia

Użycie folii aluminiowej przyśpiesza szybkość gojenia się ran do poparzeniach. Poparzone miejsce należy dokładnie zdezynfekować, wysuszyć, posmarować kremem na oparzenia jaki dostępny jest w każdej aptece, na to położyć opatrunek z gazy i następnie owinąć folią aluminiową. W celu zabezpieczenia możesz jeszcze wszystko owinąć bandażem. Dzięki temu maść zadziała o wiele szybciej i rana po oparzeniu szybciej się zagoi.

Rwa kulszowa- Lecznicze właściwości folii aluminiowej

Rwa kulszowa to dotkliwy ból w dole pleców przesuwający się wzdłuż pośladków i biodra, przez uda i łydki aż do stóp. Ataki rwy kulszowej należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem, jednak w chwili ataku w celu zmniejszenia bólu można zastosować folię aluminiową. Należy owinąć nią stopy i pozostawić na kilka godzin. Zabezpieczyć bandażem, by folia się nie osuwała. Powtarzać przez kilka dni.

Przeziębienie

Masz pierwsze objawy przeziębienia? Nie ma na co czekać, owiń swoje stopy folią aluminiową, następnie załóż skarpetki i pójdź spać. Rano jak wstaniesz będziesz czuła się o wiele lepiej.