Leczenie kaca klinem- Czy to faktycznie działa?

Picie alkoholu pomaga nam się rozluźnić oraz wprawia w dobry nastrój. Z alkoholem niestety jest jeden problem, jeżeli z nim przesadzimy to odczujemy tego konsekwencję następnego dnia. Jak radzić sobie z potocznie nazywanym kacem? Jednym z bardzo znanych i często wybieranych sposobów jest leczenie kaca tak zwanym klinem. Czy taka metoda faktycznie działa i czy nie jest szkodliwa dla zdrowia? Sprawdź koniecznie! Leczenie kaca klinem- Czy to faktycznie działa?

Leczenie kaca klinem- Czy to faktycznie działa?

Dlaczego mamy kaca?

Odpowiedź nie jest oczywista. Liczne badania naukowe, które dotąd zostały przeprowadzone nie wskazały jednoznacznego winowajcy.

Jedną z przyczyn kaca może być reaktywność aldehydu octowego, może ona być jednak kwestionowana ze względu na brak objawów kaca u osób spożywających napoje energetyzujące. Z drugiej strony, blokada enzymu usuwającego aldehyd gwałtownie zwiększa objawy kaca. Inna teoria mówi, że objawy spowodowane są odwodnienia mózgu (mózg jest jednym z narządów, które zawierają procentowo najwięcej wody).

Mechanizm odwodnienia  organizmu polega na zdolności etanolu do inhibicji działania antydiuretycznego hormonu wazopresyny, a tym samym zwiększeniu wydalania wody z organizmu wraz z moczem.

Leczenie kaca klinem

Jeszcze inne badania naukowe udowodniły, że za kaca może odpowiadać metanol jakiego śladowe ilości są zawarte w alkoholu. Kiedy wypijemy dużo alkoholu metanol zaczyna kumulować się w organizmie i powoduje bardzo nieprzyjemne zatrucie. Substancją neutralizującą metanol jest etanol jaki również jest zawarty w alkoholu Właśnie te badania mogą świadczyć o tezie leczenia kaca właśnie za pomocą niewielkich ilości alkoholu. Wybierają tą metodę należy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim żeby terapia była skuteczna to ilość wypitego następnego dnia alkoholu musi być niewielką i najlepiej jeżeli jest to alkohol niskoprocentowy. Jedno małe piwo albo pól lampki wina zdecydowanie wystarczy. Drugim aspektem jest fakt, że taki sposób leczenia kaca może doprowadzić do alkoholizmu.

Zatem stosowanie klina pozostaje wciąż działaniem na własną odpowiedzialność.

Inne metody na kaca

Woda z cytryną,

Elektrolity,

Mocna kawa,

Napar z mięty pieprzowej lub imbiru,

Sok z kiszonych ogórków,

Rosół,

Jajecznica,

Sok pomidorowy,

Oczywiście jak wyżej wspomniałam żaden z tych sposobów nie jest 100% lekarstwem na tak zwanego kaca, ale jedynie sposobem na poprawę samopoczucia, nastroju oraz zniwelowanie pojedynczych dolegliwości spowodowanych nadużyciem alkoholu.