Łamliwe paznokcie- Poznaj sposoby na wzmocnienie paznokci.

Piękne i zadbane paznokcie z całą pewnością są wizytówką każdej kobiety. Niestety bardzo często się zdarza, że zamiast zdobić dłonie nadają im nieatrakcyjnego wyglądu. Paznokcie cały czas są narażone na szkodliwe działanie detergentów, nagłych zmian temperatury czy szkodliwego acetonu zawartego w zmywaczu do paznokci. Te wszystkie czynniki sprawiają, że twoje paznokcie stają się cienkie, kruche i łamliwe. Poznaj domowe sposoby na wzmocnienie swoich paznokci. Łamliwe paznokcie- Poznaj sposoby na wzmocnienie paznokci.

Łamliwe paznokcie- Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Zmień dietę

Wygląd twoich paznokci w dużej mierze zależy od tego czy dostarczasz do swojego organizmu potrzebne dla twoich paznokci witaminy i minerały. W twojej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w żelazo, wapń, białko, magnez, potas, witaminę B, witaminę F, cynk.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest produktem jaki jest bogatym źródłem między innymi potasu, magnezu, wapnia i żelaza oraz ponadto działa odkażająco oraz antybakteryjnie co dodatkowo uchroni twoje paznokcie.

W celu odbudowy swoich paznokci zamocz je w miseczce z 1/2 szklanki octu jabłkowego i 1/5 szklanki przegotowanej i ostudzonej wody. Kuracja octem jabłkowym powinna trwać co najmniej 10 minut i powinna być powtarzana 2-3 razy w tygodniu.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek odżywia i rozjaśnia płytkę paznokcia. Sprawia, że stają się mocniejsze, przestają się łamać oraz rozdwajać. Stosowanie polega na zamoczeniu paznokci w miseczce z oliwą z oliwek. Kuracja przeciw łamaniu paznokci powinna trwać co najmniej 10 minut i należy ją powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Piwo

Piwo to produkt bogaty między innymi w selen, potas, fosfor i biotynę. Do miseczki w lej oliwę z oliwek i piwo w proporcji 1:2 i na 10 minut zanurz w niej swoje paznokcie . Kurację należy powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

Ziemniaki

Ugotuj dwa niewielkie ziemniaki i następnie za pomocą blendera lub widelca zrób z niego papkę. Później dodaj do miseczki 2 łyżki oliwy z oliwek i 2 łyżki mleka. Następnie zanurz w miseczce swoje palce na 10-15 minut. Zabieg powtarzaj przynajmniej raz w tygodniu.

Noś rękawiczki

Kiedy sprzątasz, myjesz naczynia czy jesteś na dworze przy minusowych temperaturach zakładaj rękawiczki. Uchronią one twoje paznokcie przed szkodliwymi czynnikami.