Kiszona kapusta na odchudzanie- Sprawdź dlaczego warto ją jeść!

Kiszonej kapusty chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Cenimy ją przede wszystkim za jej walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Jedzenie kiszonej kapusty ma jeszcze jeden plus, okazuje się bowiem, że wspomaga odchudzanie. Nie wierzysz? Przeczytaj ten artykuł do końca, następnie jak najszybciej włącz ją do swojej diety i ciesz się smukłą sylwetką. Kiszona kapusta na odchudzanie.

Kiszona kapusta na odchudzanie

Największą zaletą kiszonej kapusty jest niskokaloryczność. Kiszona kapusta zawiera jedynie 16 kcal w 100 gramach. W przypadku białej kapusty świeżej jest to 33 kcal w 100 gramach. Dzieje się tak, ponieważ znaczna część węglowodanów znajdujących się w kapuście surowej ulega przemianie na kwas mlekowy. Jej niska kaloryczność sprawia, że praktycznie możesz ją jeść bez żadnych ograniczeń. Kiszona kapusta jest także bogatym źródłem błonnika, który jest kluczowym elementem dbania o sylwetkę. Produkty bogate w błonnik sprawiają, że jesteśmy dłużej syci oraz zmniejszają nasz apetyt.

Kiszona kapusta jest również źródłem bakterii probiotycznych. Według badań naukowych bakterie probiotyczne odgrywają kluczową rolę w walce z otyłością. Zmniejszają łaknienie, wspomagają układ pokarmowy, ograniczają wchłanianie się komórek tłuszczowych oraz zmniejszają ilość wchłanianych przez organizm kalorii w trakcie procesu trawienia. Ponadto jedzenie kiszonej kapusty oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga pracę wątroby, zapobiega wzdęciom, likwiduje zaparcia oraz pobudza pęcherzyk żółciowy do produkcji soków trawiennych,

Kapusta kiszona na odchudzanie- Wartość odżywcza w 100 g:

  • Wartość energetyczna: 16 kcal
  • Węglowodany: 1,3 g
  • Tłuszcz: 0,2 g
  • Białko: 1,1 g
  • Błonnik: 2,1 g

Kapusta kiszona na odchudzanie- Nie daj się oszukać różnice między kapustą kiszoną, a kwaszoną.

Na sklepowych półkach bardzo często możemy zobaczyć produkt podobny do kiszonej kapusty czyli kapustę kwaszoną. Uważaj Kapusta kwaszona nie ma nic wspólnego z kapustą kiszoną. Kapusta kiszona powstaje w procesie fermentacji i właśnie dzięki temu zawdzięcza swoje cudowne właściwości. Kapusta kwaszona wytwarzana jest przez dodanie do surowej kapusty kwasu octowego lub innych substancji, takich jak sorbinian potasu (E202), benzoesan sodu (E211) i cukier. Uważaj kapusta kwaszona nie posiada żadnych właściwości zdrowotnych oraz odchudzających. Jak odróżnić kapustę kiszoną od kapusty kwaszonej?
Kapusta kiszona– Ma żółtawy odcień oraz wyraźny kwaskowaty posmak oraz zapach.

Kapusta kwaszona- Ma białą barwę oraz wyraźny octowy zapach oraz smak.