Kawa z masłem- Dzięki niej schudniesz pół kilo dziennie!

Słyszeliście o Bulletproof Coffee? To nic innego jak kawa z dodatkiem masła i oleju kokosowego. To napój jaki w ostatnich latach bije rekordy popularności. Jak twierdzi Amerykański bloger i twórca „Bulletproof diet” Dave Asprey pijąc ten napój zamiast śniadania można schudnąć co najmniej pół kilograma dziennie. Czy to prawda? Czy kawa z masłem faktycznie ma właściwości odchudzające? Poznaj całą prawdę!

Kawa z masłem- Skąd się wzięła?

Przepis na kawę z masłem Dave Asprey podpatrzył od Tybetańczyków. Dave Asprey w 2004 roku podczas swojej wycieczki do Tybetu zauważył, że Tybetańczycy jako napój pobudzający stosują herbatę z dodatkiem masło z mleka jaków. Bloger po powrocie do Stanów Zjednoczonych postanowił delikatnie zmodyfikować przepis, zastąpił herbatę kawą, a masło z mleka jaków na zwykłe masło i tłuszcz MCT (średniołańcuchowy) i następnie sam na sobie zbadał właściwości jakie płyną z regularnego picia tego napoju. Według jego badań opisanych na blogu tylko i wyłącznie dzięki regularnemu piciu na czczo kawy z masłem schudł aż 45 kg. Zaznaczył, że przez cały czas stosowania tego napoju nie stosował żadnej restrykcyjnej diety oraz nie uprawiał sportu.

Kawa z masłem- Przepis

Filiżanka gorącej kawy, najlepiej ze świeżo zmielonych ziaren,

1-2 łyżki niesolonego masła.

1-2 łyżki oleju kokosowego,

Całkowicie zabrania się dodawania do kawy cukru, słodzików oraz śmietanki. Ważny jest również dobór składników pod względem jakościowym. Jeżeli chcesz, żeby kawa była skuteczna to zdecydowanie zacznij od czytania składu i nie wybieraj tanich produktów. Na wstępie wybierz dobrą ziarnistą kawę, najlepiej jeżeli będzie to arabica, oraz wysokiej jakości niesolone masło.

Przygotowanie kawy z masłem jest banalnie proste. Wystarczy, że połączysz ze sobą wszystkie składniki oraz następnie wszystko dokładnie zmiksujesz. Użycie miksera albo blendera zagwarantuje ci otrzymanie odpowiedniej konsystencji kawy.

Kawa z masłem- Właściwości

Niestety na temat Bulletproof Coffee nie przeprowadzono wielu badań, możemy jedynie liczyć na badania Dave Asprey jakie zostały opisane na jego blogu oraz wnioski osób jakie zaczęły regularnie spożywać kawę z masłem.

Według ich wniosków i opinii kawa z masłem:

  • Przyśpiesza przemianę materii,
  • Daje duże uczucie sytości, według Dave Asprey wypicie jednej filiżanki kawy z masłem na śniadanie zaspokoi apetyt aż do obiadu,
  • Olej kokosowy przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha,
  • Bardziej pobudza niż zwykła kawa,
  • Likwiduje efekt zmęczenia,
  • Dodaje energii,
  • Poprawia koncentrację oraz pamięć,