Jedz te 6 produktów na noc – będziesz mieć płaski brzuch!

Większość z nas chce mieć piękny płaski brzuch. Stosujemy diety odchudzające, ćwiczenia, głodówki a efekty nie są satysfakcjonujące. Warto się zastanowić, czy do diety nie dołożyć produktów, które wspomogą dietę i przyśpieszą odchudzanie.

Aby mieć płaski brzuch konieczne jest jedzenie zdrowych i wartościowych posiłków, odstawienie słodyczy, fastfoodów oraz znaczące zwiększenie aktywności fizycznej. Odstający brzuch to często efekt nie tylko nadmiaru tłuszczu, ale również zalegającego jedzenia w jelitach.

Co jeść na noc, by wspomóc odchudzanie i pozbyć się złogów jelitowych?

Produkty wspomagające płaski brzuch

Zielone liściaste warzywa

Zjedzenie liściastych warzyw takich jak szpinak, jarmuż, kapusta pekińska doskonale wpływają na trawienie a dodatkowo są bardzo lekkostrawne. Jeśli będziesz spożywać na kolację posiłki na bazie tych warzyw znacząco poprawi się jakość snu oraz zasypianie będzie łatwiejsze. Rano jelita będą mniej napuchnięte a brzuch będzie bardziej płaski.

Unikaj warzyw kapustowatych takich jak np. kapusta, kalafior, brokuły, ponieważ mogą one powodować wzdęcia przez co brzuch będzie wyglądał na grubszy.

Oliwa z oliwek

Kwas oleinowy zawarty w oliwie z oliwek ma właściwości usuwające tkankę tłuszczową oraz sprzyja rozbijaniu komórek tłuszczowych. Oliwa z oliwek ma sporo kalorii, więc nie powinno się jej nadużywać. Dodaj łyżkę oliwy do sałatki z zielonych warzyw zjadanej na kolacje, a rano obudzisz się z dużo bardziej płaskim brzuchem.

Herbata miętowa

Mięta jest idealnym naparem na pozbycie się złogów jelitowych i oczyszczenia organizmu. Mięta ma właściwości odprężające i relaksujące. W porze wieczornej pomaga w zaśnięciu, relaksie oraz zmniejsza wieczorny głód, dzięki czemu rano brzuch będzie płaski.

Szparagi

W szparagach zawarte są witaminy A, B, C, E oraz spore ilości potasu i cynku, które usuwają nadmiar wody z organizmu, dzięki czemu przyczyniają się do zmniejszenia oponki na brzuchu.

Pomidory

Mają tożsame właściwości jak szparagi. W połączeniu z węglowodanami i białkiem będą świetnym pomysłem na kolacje.

Ogórki

Świeże ogórki mają bardzo mało kalorii przy tym są bardzo sycące. Mają w sobie dużą ilość wody. Są świetnym dodatkiem do kolacji.