Jak wybielić poszarzałe ubrania? Najlepsze domowe sposoby

Białe ubrania prezentują się zawsze modnie i elegancko. Niestety najczęściej ich spektakularny wygląd bardzo szybko się kończy, przeważnie już po kilku praniach śnieżnobiałe wcześniej ubrania zaczynają szarzeć albo żółknąć. Co w takim wypadku robić? Wszystko co jest potrzebne, żeby twoje ubrania odzyskały swój oryginalny kolor na pewno posiadasz w swojej kuchni. Poznaj domowe sposoby na wybielenie ubrań. Jak wybielić poszarzałe ubrania? Najlepsze domowe sposoby.

Jak wybielić poszarzałe ubrania? Najlepsze domowe sposoby

Aspiryna

Ten niezwykle popularny lek przeciwgorączkowy możesz użyć do wybielenia swoich ulubionych ubrań. Wystarczy, że do miski z ciepłą wodą wsypiesz 5 rozkruszonych tabletek aspiryny i następnie włożysz tam swoje białe ubrania na całą noc. Następnego dnia wyjmij je z miski i wypierz w pralce dodając płyn do prania przeznaczony dla białych ubrań. Już po pierwszym takim praniu twoje ubrania odzyskają swój oryginalny śnieżnobiały kolor.

Soda oczyszczona

Następnym domowym środkiem do wybielania ubrań jest soda oczyszczona. W tym przypadku nie musisz moczyć swoich ubrań przez całą noc wystarczy, że w czasie prania swoich białych ubrań dodaj do proszku lub płynu do prania pół szklanki sody oczyszczonej i następnie wypierz ubrania w niskiej temperaturze.

Woda utleniona

Innym skutecznym domowym środkiem jest woda utleniona. W tym przypadku wodę utlenioną należy również dodać do proszku lub płynu do prania pół szklanki 3% wody utlenionej i następnie wybrać w niskiej temperaturze. Woda utleniona to również skuteczny odplamiacz.

Kwasek cytrynowy

Kwasek ma właściwości odświeżające i wybielające. Głęboko wnika w tkaninę, usuwa brud, zażółcenia i plamy z potu. Do garnka należy nalać wodę, wsypać 5 łyżeczek kwasku na litr wody i następnie wszystko zagotować. Jak woda się zagotuje należy ściągnąć garnek z kuchenki i zanurzyć w gorącej wodzie swoje białe ubrania na 1-2 godzin. Później zostało ci jedynie wyprać białe ubrania w pralce w niskiej temperaturze dodając detergent do białych ubrań.

Mleko

Nie to nie żart, mleko można stosować jako środek wybielający. Włóż do miski swoje białe ubrania i zalej je zimnym mlekiem. Ubrania powinny moczyć się w mleku przez całą noc. Następnego dnia wyciągnij białe ubrania z miski i następnie wypierz w pralce w niskiej temperaturze dodając proszek lub płyn do prania specjalny dla białych ubrań.

Skorupki po jajkach

Do wybielenia ubrań będziesz potrzebowała skorupek po 3-4 jajkach. Skorupki włóż do gazy albo do materiałowego woreczka, zawiąż i następnie włóż do bębna pralki wraz z ubraniami. Potem wypierz w niskiej temperaturze z detergentem dla białych ubrań.