Jak wybielić firanki? 6 najlepszych sposobów!

Śnieżnobiałe firany oraz czyste okna to wizytówka każdego mieszkania. O myciu okien większość z nas pamięta, ale za to firany są najczęściej przez nas pomijane podczas domowych porządków. Firany z biegiem czasu tracą swój piękny śnieżnobiały kolor i zaczynają żółknąć oraz szarzeć. Co w takim wypadku zrobić? Poznaj najskuteczniejsze domowe sposoby na wybielenie firanek. Jak wybielić firanki? 6 Najlepszych sposobów!

Jak wybielić firanki?

Aspiryna

Aspiryna to jeden z najlepszych produktów do wybielania firan, ale również możesz go używać podczas prania białych koszulek czy skarpetek. Wystarczy, że wrzucisz do miski z ciepłą wodą 5-10 tabletek aspiryny( ilość aspiryny zależy od wielkości miski), poczekaj chwilę aż się dokładnie rozpuszczą, następnie włóż do miski firany i pozostaw je w misce na całą noc. Następnego dnia wyciągnij firany z miski, włóż do pralki i następnie wypierz w niskiej temperaturze. Po praniu w pralce firanki będą miały idealny biały kolor.

Proszek do pieczenia

Ten niepozorny produkt, podobnie jak w przypadku aspiryny również jest jednym z najlepszych produktów do wybielania firanek. Tak samo jak w przypadku używania aspiryny i w tej metodzie firanki należy zamoczyć na całą noc w misce z ciepłą wodą z dodatkiem 1-2 opakowań proszku do pieczenia. Następnego dnia firanki należy wyprać w pralce w niskiej temperaturze.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to produkt bardzo dobrze znany każdej domowe gospodyni. Wykorzystywany jest podczas sprzątania, prania czy zmywania. Jak wybielić swoje firanki sodą oczyszczoną? Wystarczy włożyć firany do pralki i dodać do prania 3 łyżeczki sody oczyszczonej zamiast detergentu. Dzięki sodzie oczyszczonej twoje firanki będą wyglądały jak w dniu zakupu.

Sól kuchenna

Firany możesz również wybielić dzięki soli kuchennej. Wystarczy, że do miski z ciepłą wodą wsypiesz 5-10 łyżek i soli i będziesz w niej moczyć firanki przez całą noc. Następnego dnia włóż firanki do pralki i wypierz w niskiej temperaturze.

Skorupki jajek

Jak nasze prababcie radziły sobie z brudnymi firankami? Właśnie z pomocą skorupek po jajkach. Wystarczy, że wypełnisz cały lniany woreczek skorupkami po jajkach i włożysz do bębna pralki wraz firanami. Następnie pozostało ci wyprać firanki w niskiej temperaturze.

Ocet

Do miski z ciepłą wodą wlej szklankę octu i mocz firanki przez 3-4 godziny. Następnie wypierz w pralce w niskiej temperaturze.