Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań? Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach prania

Czy twoje dopiero co wyprane ubrania brzydko pachną?  Po wymianie płynu do płukania problem nie minął? Przeczytaj dalszą część tego artykułu i poznaj przyczyny oraz domowe sposoby,które pozwolą tobie usunąć zapach stęchlizny z ubrań.

Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań domowe sposoby

Sprawdź pralkę

Bardzo częstą przyczyną powodującą powstanie nieprzyjemnego zapachu na twoich ubraniach jest jakość twojej pralki. Pralka powinna być regularnie czyszczona za pomocą specjalistycznych środków do czyszczenia pralek. W nieczyszczonej pralce w okolicach uszczelek może powstać pleśń, która będzie powodowała nieprzyjemny zapach.

Pamiętaj:

Czyść pralkę co najmniej raz w miesiącu przy użyciu specjalistycznych płynów lub przynajmniej raz na jakiś czas włącz pustą pralkę.

Czyść dokładnie pojemniki przeznaczone na proszek i płyn do płukania,

Sprawdzaj co jakiś czas uszczelki w pralce,

Po praniu zostaw pralkę otwartą na jakiś czas, żeby wilgoć po praniu miała możliwość odparowania,

Złe suszenie

Jeżeli nie posiadasz w domu suszarki elektrycznej to staraj się w miarę możliwości pogodowych suszyć swoje pranie na dworze. Powodem przez, które twoje ubrania nieprzyjemnie pachną może być suszenie prania w mieszkaniu. A dokładniej suszenie w pomieszczeniach z nieodpowiednią cyrkulacją powietrza.

Pamiętaj:

Jeżeli suszysz ubrania w mieszkaniu zadbaj żeby w pomieszczeniu było otwarte okno, ustaw grzejnik na maksymalną temperaturę, suszarkę z ubraniami ustaw obok grzejnika długie suszenie ubrań również może powodować nieprzyjemny zapach,

Dokładnie wysusz swoje ubrania, jeżeli zdejmiesz je jeszcze wilgotne mogą zacząć brzydko pachnąć,

Do pojemnika z brudną odzieżą nie wkładaj wilgotnych ubrań, ręczników oraz kuchennych ścierek, lepiej poczekaj aż wyschną i dopiero następnie włóż do pojemnika z brudnymi ubraniami,

Wykorzystaj zamrażalkę- Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań

Mróz zabija drobnoustroje powodujące powstawanie nieprzyjemnego zapachu na ubraniach. Włóż ubrania do papierowej torby i pozostaw w zamrażalce na 2 godziny, następnie po upływie tego czasu wyciągnij ubranie z zamrażalki. Wypłucz w letniej wodzie i pozostaw do wysuszenia.

Pamiętaj:

Taka metoda nie spełni się w przypadku bardzo delikatnych ubrań, w tym wypadku możesz je trwale uszkodzić,

Świeże powietrze

Dobrym pomysłem jest również wywieszenie nieprzyjemnie pachnącego ubrania na lince na dworze. Wiatr oraz świeże powietrze usuną brzydki zapach.

Dodaj sodę oczyszczoną do proszku do prania- Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań?

Soda oczyszczona posiada właściwości wywabiające zapachy z ubrań. Dodaj 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej do proszku do prania, a następnie wypierz ubrania. Twoje ubrania nie będą brzydko pachnąć.

Wódka i spirytus

Do pojemnika z atomizerem wlej trochę wódki lub spirytusu salicylowego i spryskaj dokładnie ubranie. Po wyschnięciu ubrania będą pachnięć neutralnie. To idealny szybki sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ubrań bez ich prania.

Żelazko

Możesz również wyprasować ubranie. Gorące powietrze wydobywające się z żelazka podczas prasowania zniweluje brzydkie zapachy znajdujące się na ubraniach.