Jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem.

Prasowałaś ubrania i dosłownie na chwilę się zagapiłaś? I się stało, przypaliłaś swoją ulubioną bluzkę. Nie martw nie musisz wyrzucać bluzki do kosza, większość takich plam udaje się usunąć. Wystarczy znajomość kilku domowych trików. Sprawdź jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem.

Jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem?

Błyszczące ślady po prasowaniu

Czasami po prasowaniu na ubraniach, szczególnie ciemnych pojawiają się błyszczące ślady. W takiej sytuacji wystarczy, że na materiale w miejscu gdzie pojawił się błyszczący ślad położysz wilgotną szmatkę z lnu i przeprasujesz na mokro.

Szare mydło

Kiedy przypalenie na ubraniu jest świeże i jedynie delikatne możesz spróbować usunąć plamę za pomocą szarego mydła. Nawilż w wodzie szare mydło i delikatnie kilka razy wetrzyj je powstałą plamę. Następnie umyj ręcznie i wypłucz.

Woda utleniona- Jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem?

Zanurz materiał na 24 godziny w misce z zimną wodą. Do wyczyszczenia plamy za pomocą wody utlenionej będziesz potrzebowała czystej białej szmatki. Namocz szmatkę w wodzie utlenionej, przyłóż do plamy i dokładnie przeprasuj ubranie w tym miejscu. Wysoka temperatura plama powinna zniknąć.

Boraks

W Polsce jest mało popularny, raczej nie spotkasz go w osiedlowym sklepie z artykułami chemicznymi. Ale z pewnością zaopatrzysz się w niego w internecie. Na prawdę warto to wspaniały środek czyszczący. Rozpuść 2 łyżeczki boraksu w letniej wodzie i umyj ręcznie nim ubranie w miejscu gdzie pojawiła się plama. Następnie wrzuć do pralki i wypierz.

Sól

Namocz plamę w ciepłej wodzie i następnie wysyp na nią trochę soli. Sól musi pokryć plamę. Następnie po 3 godzinach kiedy plama już wyschnie za pomocą szczotki dokładnie wyszoruj miejsce gdzie pojawiła się plama. Później wrzuć ubranie do pralki i wysusz.

Soda- Jak usunąć plamy po przypaleniu żelazkiem?

W celu wyczyszczenia plamy po przypaleniu żelazkiem sodą oczyszczoną należy przygotować specjalną pastę. W tym celu 3 łyżeczki sody oczyszczonej wymieszaj z łyżeczką letniej wody i dokładnie wymieszaj do uzyskania konsystencji pasty. Następnie pastę wetrzyj w plamę i poczekaj 2 godziny aż zaschnie. Następnie pozostało ci jedynie wyczyścić ubranie z zaschniętej sody. Możesz do tego użyć odkurzacza.

Pralnia chemiczna

Niekiedy plama jest na tyle głęboka, że nie jesteś w stanie jej wywabić bez pomocy specjalistycznych środków chemicznych. Jeżeli powyższe triki nie pomagają to udaj się do pralni chemicznej.