Jak usunąć blizny- Domowe sposoby na blizny

Blizny ma praktycznie każdy z nas. Najczęściej to pamiątki z czasów dzieciństwa, wypadków albo operacji i zabiegów w szpitalach. Przeważnie są przyczyną kompleksów i obniżają pewność siebie, najczęściej chcemy je zakryć pod grubą warstwą makijażu albo ubrań. Usuwanie blizn najczęściej kojarzy nam się z zabiegami laserowymi lub skomplikowanymi operacjami. Obie te metody niewątpliwie są bardzo kosztowne, bolesne oraz nie zawsze gwarantują, że blizna zostanie całkowicie usunięta, a niekiedy mogą nawet pogorszyć wygląd blizny. Być może nie wiesz, ale nie wszystkie blizny muszą być usuwane inwazyjnie. Możesz spróbować je usunąć samodzielnie w domu przy pomocy naturalnych preparatów. Sprawdź jak usunąć blizny- domowe sposoby.

Jak usunąć blizny- Z jakich produktów przygotować domową maść.

Aloes

Aloes od wieków wykorzystuje się jako środek przyśpieszający gojenia się ran, poprawiający jędrność oraz elastyczność skóry. Możesz stosować Aloes w żelu jaki dostępny jest w każdej aptece lub hodować aloes sama w domu i mieć go pod ręką w każdej potrzebnej sytuacji ( wystarczy, że obetniesz kawałek liścia aloesu i wyciśniesz na ranę lub bliznę znajdującą się wewnątrz żelową substancję).

Olej kokosowy

Olej kokosowy ma właściwości ujędrniające, wygładzające oraz odżywiające skórę. Ponadto stosowanie oleju kokosowego regeneruję martwe komórki znajdujące się w bliźnie. Zawiera również witaminę E i witaminę K. Jakie są nieocenione w procesie gojenia się rany oraz kwasy kaprylowe, kaprynowe oraz laurynowe jakie stymuluję produkcję kolagenu jaki wspomaga gojenie się uszkodzonej skóry.

Olejek konopny- Jak usunąć blizny

Olejek konopny w kosmetologii wykorzystuje się od wielu lat. Swoje cudowne właściwości zawdzięcza bogactwu w składniki odżywcze( Witamina A, witamina D, witamina E, witamina K, kwasy oleinowy, palmitynowy, gamma-linolenowy, a także proteiny, aminokwasy, karoten).

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek wykorzystuje się w zabiegach regeneracyjnych oraz odżywczych dla skóry.

Sok z cytryny

Witamina C przede wszystkim przyspiesza gojenie się ran, regeneruje martwe komórki znajdujące się w bliźnie oraz poprawia elastyczność skóry.

Jak usunąć blizny

Olejek z drzewa herbacianego

Regeneruje, nawilża oraz odżywia skórę, ma właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne.

Miód

Stosowanie miodu przyśpiesza gojenie się rany oraz zmniejsza prawdopodobieństwo powstania blizny w późniejszym okresie.

Jak usunąć blizny- Masaż

Nawet najlepsza maść na blizny sama nie z działa cudów. Żeby efekt był skuteczny również musisz jak najczęściej masować swoją bliznę. Pierwszy masaż powinien się odbyć od razu po zdjęciu szwów i zniknięciu strupów. Masaż jest tak bardzo ważny bo przede wszystkim poprawia elastyczność skóry oraz zapobiega zrostów pomiędzy tkankami położonymi głęboko lub powierzchniowo.