Jak udrożnić zatkane rury? Domowe sposoby na udrożnienie rur

Masz zatkany odpływ w prysznicu? A może w kuchennym zlewie? Nie musisz stosować od razu chemicznych środków do udrożniania rur, które bardzo negatywnie wpływają na środowisko. Mamy dla ciebie kilka bardzo skutecznych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Poznaj domowe sposoby na udrożnienie rur kanalizacyjnych.

Domowe sposoby na udrożnienie rur kanalizacyjnych

Chemiczne środki do udrożniania rur- Negatywne skutki

Chemiczne środki do udrożniania rur przede wszystkim niebezpieczne są dla twojego ciała( Podczas stosowania tych substancji przede wszystkim należy zabezpieczyć swoje oczy i skórę), ale również dla środowiska. Należy pamiętać, że chemiczne środki nie ulegają biodegradacji, więc niekorzystnie oddziałują na środowisko. Przyczyniają się do zanieczyszczenia wód, ale również zagrażają wszystkim zwierzętom żyjącym w akwenach wodnych.

Naturalne preparaty do udrożniania rur

Ocet

Najprostszym sposobem na udrożnienie i odświeżenie rur będzie zalanie ich octem. Ocet jest niezwykle skutecznym środkiem jaki wykazuje właściwości bakteriobójcze oraz dezynfekujące. Jak stosować ocet do udrożniania rur? Wystarczy, że zagotujesz około pół litra octu i następnie wlejesz go do zatkanego odpływu. Gorący ocet usunie z rur wszelkie zabrudzenie w postaci resztek jedzenia, tłuszczu czy włosów. Na koniec zalej odpływ gorącą wodą.

Soda oczyszczona

Drugim ekologicznym sposobem na udrożnienie rur będzie zastosowanie sody oczyszczonej. Do odpływu wsyp pół szklanki sody oczyszczonej i po upływie 5 minut zalej, następnie ją szklanką zagotowanego octu. Po wszystkim zalej odpływ gorącą wodą.

Soda oczyszczona z solą kuchenną

Żaden brud w kanalizacji nie oprze się tej mieszance! Do przygotowania domowego preparatu do udrożniania rur należy wsypać do odpływu pół szklanki sody oczyszczonej, 1/3 szklanki soli kuchennej, następnie po upływie 10 minut należy nalać do syfonu szklankę zagotowanego octu. Na koniec zalej odpływ gorącą wodą.

Aspiryna

Aspiryna to ceniony środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy, ale również co pewnie cię zdziwi można go zastosować do udrożnienia kanalizacji. Wystarczy wsypać do odpływu 3 tabletki aspiryny i zalać je pół litrem gorącego octu. Na koniec zalej odpływ gorącą wodą.

Boraks

To jeszcze jeden niezwykle skuteczny surowiec, który w połączeniu z solą i octem, skutecznie udrożni twój odpływ. Wymieszaj po ¼ szklanki soli i boraksu i dolej pół szklanki octu. Wymieszany roztwór wlej do odpływu. Po 10 minutach zalej go litrem wrzącej wody. Jeśli chcesz wzmocnić efekt, możesz dodać jeszcze do mieszanki pół szklanki soli.