Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Z problemem podwójnego podbródka boryka się wiele osób zarówno kobiet jak i również mężczyzn. Najczęściej jego pojawienie się wiąże się z nadwagą, z problemem z tarczycą lub z procesami starzenia. Niewątpliwie podwójny podbródek wygląda nieestetycznie, dodaje twarzy dodatkowych jeszcze kilogramów oraz lat. Więc jak pozbyć się podwójnego podbródka? Przygotowaliśmy kilka niezawodnych sposobów.

Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Idealna postawa

Przede wszystkim zacznij od poprawy postawy swojego ciała. Idealnie wyprostowane plecy, a  ramiona ściągnięte do tyłu taka właśnie pozycja zmusza mięśnie twojej szyi do jeszcze cięższej pracy a co wiąże się z napięciem skóry na szyi.

Śpij na cienkiej poduszce

Spanie na grubej poduszce powoduje, że skóra na szyi nie jest odpowiednio napięta i zaczyna wiotczeć. Dlatego zaleca się spanie na jak najcieńszej ;poduszce, a najlepiej nawet bez poduszki pod głową. Sprawia to, że skóra na szyi będzie napięta nawet jak będziecie spali.

Odżywianie

Musisz spojrzeć na to czy zdrowo się odżywiasz. Jeżeli twoja dieta jest uboga w warzywa i owoce, ale bogata w tłuste i niezdrowe produkty to odpowiedziałaś sobie na pytanie co jest przyczyną twojego podwójnego podbródka. Zmiana nawyków żywieniowych może spowodować, że twój podwójny podbródek zacznie się zmniejszać, aż po jakimś czasie zniknie całkowicie. Pamiętaj dieta powinna składać się przede wszystkim z warzyw i owoców, a najbardziej w produkty bogate w witaminy A i E.

Żuj gumę

Brzmi to śmiesznie, ale żucie gumy to jedno z najlepszych ćwiczeń na usunięcie podwójnego podbródka. Wprawienie żuchwy oraz szczęki napina mięśnie szyi co skutkuje spaleniem tkanki tłuszczowej nagromadzonej na tej części ciała.

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Usiać sobie wygodnie, wyprostuj plecy, podnieś głowę ku górze i złóż usta tak jak do pocałunki następnie wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Ćwiczenie powtarzaj 10-15 razy dziennie. Najważniejsze jest poruszanie ustami, ruch ten wprawia mięśnie znajdujące się w szyi do pracy.

Ćwicz uśmiechając się

Podobny efekt jak w poprzednim ćwiczeniu otrzymasz uśmiechając się. Ćwiczenie jest banalne usiądź sobie wygodnie i zacznij się na przemian uśmiechać i następnie robić dziubek. Takie ćwiczenie absorbuje wszystkie mięśnie znajdujące się na szyi.

Pielęgnacja szyi

Tak jak ćwiczenia czy odpowiednia dieta ważna jest również pielęgnacja skóry szyi. W tym celu możesz użyć specjalistycznych kremów do skóry wiotkiej lub domowych specyfików takich jak na przykład oliwa z oliwek jaka jest bogatym źródłem witaminy E. Witamina E nazywana jest również „Witaminą młodości”.