Jak odmłodzić dłonie? Sposób na pozbycie się plam starczych!

Skóra naszych dłoni przez całe nasze życie w szczególny sposób narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Promieniowanie UV, detergenty znajdujące się w środkach czystości, suche powietrze oraz zła dieta to tylko ułamek zagrożeń dla skóry naszych dłoni. Wszystko to powoduje, że na skórze naszych dłoni zaczynają pojawiać się plamy starcze, a skóra dłoni zaczyna robić się wiotka. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Najważniejsza jest pielęgnacja. Ale na twoje szczęście żeby zadbać o skórę dłoni w cale nie musisz wydać ogromnych pieniędzy u kosmetyczki, wystarczy, że regularnie będziesz używała tego kremu. Sprawdź jak odmłodzić dłonie. Twoje dłonie będą wyglądały na młodsze nawet o 10 lat!

Jak odmłodzić dłonie- Czym są plamy starcze?

Plamy starcze (soczewicowate) są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i są dobrze odgraniczone od otaczającej skóry. Ich kolor bywa różny – od jasnobrązowego do niemal czarnego. W miarę upływu czasu może ich także przybywać. Przeważnie zaczynają się pojawiać po 50 roku życia, ale w sytuacji dużego narażenia na promienie słoneczne czy złej diety (ubogiej w witaminy oraz w minerały) mogą zacząć się pojawiać nawet już między 30-40 rokiem życia. Plamy starcze pojawiają się w efekcie nadprodukcji i gromadzenia się melaniny w komórkach skóry w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe.

Jak odmłodzić dłonie- Domowy krem odmładzający skórę dłoni.

Krem z aloesu i mleka kokosowego

Składniki:

6 łyżek mleka kokosowego ( około 60 ml),

4 łyżki żelu z aloesu( około 60 g),

Jeżeli masz w domu aloes w doniczce możesz go śmiało wykorzystać. W takiej sytuacji odetnij z doniczki jedną łodygę aloesu i następnie przetnij ją wzdłuż. Potem wyjmij z niej cały żel. Jeżeli zaś nie posiadasz aloesu w swoim domu możesz się posłużyć żelem kupionym w aptece.

Weź miseczkę i wlej tam 6 łyżek mleka kokosowego i 4 łyżki żelu z aloesu. Następnie wszystko dokładnie wymieszaj do uzyskania konsystencji kremu.

Krem możesz przechowywać w swojej lodówce, tylko pamiętaj żeby przykryć go folią spożywczą.

Jak stosować żel odmładzający skórę dłoni?

Wystarczy, że 2 razy dziennie ( raz rano po przebudzeniu i raz wieczorem przed pójściem spać) dokładnie nakremujesz nim swoje dłonie. Krem pozostaw na swoich dłoniach około 30 minut i następnie spłucz letnią wodą. Pierwsze rezultaty widać już po tygodniu stosowania, plamy starcze zaczynają się robić co raz mniej widoczne, a skóra dłoni zrobi się bardziej elastyczna.