Jak oczyścić organizm z toksyn- odtruwanie organizmu

Przetworzona żywność, używki, niezdrowy styl życia czy zanieczyszczone powietrze jakim oddychamy to głównymi przyczynami gromadzenia się w naszych organizmie toksyn. Większość specjalistów zaleca co najmniej dwa razy w roku przeprowadzić kurację oczyszczającą. Dowiedz się jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn i dlaczego jest to takie ważne. Jak oczyścić organizm z toksyn- odtruwanie organizmu.

Kiedy należy oczyścić organizm z toksyn?

Nie oszukujmy się, żyjemy w środowisku pełnym zanieczyszczeń, jedzenie jakie spożywamy przepełnione jest pestycydami, a nasz styl życia krótko mówiąc jest bardzo niezdrowe. To wszystko bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm oraz sprzyja gromadzeniu się w nim toksyn. Chociaż nasze ciała mają wiele możliwości ich usunięcia (od kaszlu i kichania po pocenie się, oddawanie moczu czy wydalanie), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc ten proces i pozbyć się ich jeszcze szybciej co bardzo pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie i samopoczucie. Kiedy więc warto przeprowadzić kurację oczyszczającą? Według specjalistów najlepszym okresem na taką kurację jest moment w którym zauważymy specyficzne dla gromadzących się toksyn objawy takie jak:

 • wzdęcia i zaparcia,
 • trudności z odchudzaniem,
 • łamliwe paznokcie i włosy,
 • problemy ze snem,
 • nieprzyjemny zapach z ust oraz reszty ciała,
 • zapalenia zatok oraz bóle głowy,
 • problemy z cerą,
 • obniżone samopoczucie,
 • długotrwałe uczucie zmęczenia i braku energii.

Jak oczyścić organizmy z toksyn?

Zacznij od zerwania z nałogami

Kilka dni przed planowaną kuracją oczyszczająca należy zrezygnować z takich używek jak: papierosy, alkohol, cukier, kawa, wysoko przetworzona żywność, fast-food, czerwone mięso, białe pieczywo i napoje gazowane. Wszystkie te produkty mogą negatywnie wpływać na efekt kuracji oczyszczającej.

Sport

Aktywność fizyczna działa przede wszystkim na przyśpieszenie przemiany materii oraz motywuje cały organizm do regeneracji. Nie bez powodu sportowcy zawsze wyglądają na znacznie młodszych, niż wskazuje na to metryka. Podczas kilkunastu minut wysiłku organizm usuwa toksyny głównie za sprawą potu.

Pij więcej wody

Woda to nieodzowny element kuracji oczyszczającej. Odpowiednie nawodnienie ułatwia wypłukiwanie niepożądanych substancji oraz zapobiega odwodnieniu. Pamiętaj należy przyjmować minimum 2 litry płynów dziennie, w czasie kuracji oczyszczającej możesz tą ilość zwiększyć.

Zioła

Napary ziołowe mają bardzo duży wpływ na oczyszczanie organizmu z toksyn, mają działanie moczopędne, co pomaga pozbyć się nagromadzonych toksyn. Ponadto regulują również pracę układu pokarmowego. Najlepszym wyborem będą:

 •  Czystek,
 • Rumianek,
 • Pokrzywa,
 • Ostropest plamisty,
 • Melisa,
 • Mięta.

Detoks sokowy

To bardzo popularny w ostatnim czasie sposób na usunięcie toksyn z organizmu. Jak sama nazwa wskazuje polega na zastąpieniu normalnego, stałego posiłku owocowym lub warzywnym koktajlem. Taką kurację możesz stosować maksymalnie 2 dni. Jeżeli chcesz żeby efekt był zadowalający nie zalecane jest picie soków kupionych w sklepie do jakich mógł być dodany cukier oraz substancje konserwujące. Bardzo dobry oraz co ważniejsze zdrowy koktajl możesz bez problemu przygotować sama w domu. Wystarczy trochę owoców i warzyw oraz sokowirówka lub dobry blender. Przy komponowaniu soków należy uważać na to, aby owoce, które wybieramy, nie zawierały zbyt wiele cukru. Zrezygnuj więc przede wszystkim z bananów, mango czy ananasów.

Dieta owocowa

Dieta owocowa pomaga szybko oczyścić organizm z toksyn. Owocowy detoks bazuje na świeżych i mrożonych owocach, warzywach i kaszy. Trwa maksymalnie 3-4 dni.

Kuracja oczyszczająca- Jak osiągnąć długotrwałe efekty?

Kuracja oczyszczająca powinna trwać maksymalnie 3-4 dni. Detoksykacja przywróci ci energię i chęć do życia, równowagę psychiczną i da dobry nastrój. Ważne jest, aby po zakończonym oczyszczaniu nie wracać do niezdrowych nawyków żywieniowych albo przynajmniej ograniczyć je do minimum. Należy jeść dużo owoców i warzyw oraz dbać o regularną aktywność fizyczną.