Jak leczyć haluksy? 5 domowych sposobów na haluksy

Haluks to choroba zwyrodnieniowa objawiająca się deformacją dużego palca u stopy. Na tą dolegliwość narażone są szczególnie kobiety, a do jej powstawania przyczynia się noszenie nieodpowiedniego obuwia( zwłaszcza butów na wysokim obcasie o wąskich noskach) , nadwaga, stojący tryb życia, płaskostopie oraz predyspozycje genetyczne. Haluksy nie są jedynie problemem estetycznym, nieleczone mogą powodować silny ból stopy, a w niektórych przypadkach nawet utrudniać poruszanie się. Na problem z haluksami możesz sięgnąć po domowe sposoby. Jak leczyć haluksy? 5 domowych sposobów na haluksy

jak leczyć haluksy

Domowe sposoby na haluksy- Jak leczyć haluksy?

Masaż

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się haluksów? Zwykły masaż stopy z naciskiem na masaż okolic haluksa usprawni krążenie krwi, dzięki czemu przyśpieszy złagodzenie stanu zapalnego.

Okłady z lodu

Okład z lodu złagodzi stan zapalny oraz uśmierzy ból spowodowany przez haluks. Bardzo warto również po skończeniu okładu z lodu dokładnie wymasować stopy, a szczególnie okolice palców.

Jodyna z aspiryną

Kompresy z jodyny i aspiryny są bardzo skutecznym sposobem na haluksy. Oba połączone ze sobą składniki mają działanie przeciwzapalne, odkażające i zmiękczające bolesne zgrubienie spowodowane przez deformację. Żeby przygotować kompres potrzebujesz 1 łyżkę jodyny oraz 2 rozkruszone tabletki aspiryny. Oba składniki ze sobą połącz i dokładnie wymieszaj. Następnie wylej na bandaż lub czystą szmatkę i owiń swoją stopę. Opatrunek powinien znajdować się na stopie przez 30 min-1 godzinę.

Liść laurowy

Sposobem znanym od wieków jest picie płynu z liści laurowych. Jak go przygotować? Wystarczy kilka liści laurowych pokruszyć, wsypać do kubka, zalać wrzątkiem i następnie przykryć spodkiem lub talerzykiem i odstawić do ostygnięcia. Napój z liści laurowych należy każdego ranka przez 4 dni, potem należy zrobić 7-dniową przerwę i następnie znowu powtórzyć kurację. Leczenie należy kontynuować przez 2 miesiące. Liście laurowe to naturalny lek wykorzystywany od wieków w przypadkach zwyrodnień i deformacji stawów oraz kości.

Moczenie stóp w gorącej wodzie z solą Epsom

Do miski wlej trochę gorącej wody( tak żeby stopy były dokładnie zakryte) i dodaj kilka łyżek soli Epsom. Stopy należy moczyć przez około 30 minut najlepiej 2 razy dziennie. Sól Epsom posiada właściwości przeciwzapalne oraz zmiękczające. Do wody możesz również dodać olejek eukaliptusowy lub rozmarynowy. Mają one działanie przeciwzapalne oraz łagodzące i rozkurczające.