Jak dbać o czarne ubrania? Co robić, żeby przywrócić im czarny kolor?

Uwielbiasz nosić czarne ubrania? Czerń jest ponadczasowa, klasyczna oraz uniwersalna. Jednak z czarnymi ubraniami jest jeden wielki problem, po kilku praniach czerń płowieje i traci swój blask. Chcesz przywrócić swoim ubraniom dawny blask? Zastanawiałaś się co robić, żeby jak najdłużej cieszyć się pięknym czarnym kolorem swoich ulubionych bluzek, sukienek lub spodni? Podpowiadamy jak dbać o czarne ubrania.

Jak dbać o czarne ubrania?

1.Pierz swoje czarne ubrania jak najrzadziej

Oczywiście tej zasady nie można stosować do każdej części garderoby. Wiadomo tej zasady nie wykorzystasz przy czarnych bluzkach czy T-shirtach, ale spodni, marynarek czy czarnych wełnianych swetrów nie musisz prać po każdym ubraniu.

2. Przy zakupie zwracaj uwagę na jakość ubrań

Bądźmy szczerzy kupując T-shirt za 10 zł nie wymagaj od niego zbyt wiele. Ponieważ podczas produkowania najtańszej odzieży używa się słabej jakości materiałów oraz tanich barwników. Przez to tanie ubrania szybko się niszczą, tracą swój kolor czy farbują.


3. Pierz swoje czarne ubrania w jak najniższej temperaturze

Niewątpliwie wysoka temperatura prania to największy wróg twoich ubrań. Dlatego staraj się prać swoje czarne ubrania w temperaturze maksymalnie 40 stopni Celsjusza.

4. Używaj płynu do prania

Czarnym ubraniom nie służy pranie z dodatkiem proszku do prania. Używaj płynu do prania najlepiej, żeby to był płyn do prania czarnych lub ciemnych ubrań.

5. Odwracaj ubrania na lewą stronę

To złota zasada prania w pralce automatycznej. Uchroni to materiał oraz kolor czarnych urbań.

6. Czarne ubrania pierz w krótkich programach

Pranie w krótkich programach pozwoli na wypłukanie się mniejszej ilości barwika z ubrań.

7. Nie susz ubrań na słońcu

Suszenie ciemnych ubrań na słońcu może powodować płowienie koloru. Jeżeli chcesz zachować ich głęboki kolor susz ubrania w domu.

8. Segreguj ubrania pod względem koloru

Wiele osób nie segreguje swoich ubrań pod względem koloru przed włożeniem do pralki. Przede wszystkim czarne ubrania powinny być prane tylko i wyłącznie z czarnymi ubraniami, białe z białymi itp. Taka zasada oryginalny, głęboki kolor ubrań.

9. Dodaj szklankę octu

Jest to prosty trik jaki pozwoli ci odświeżyć kolor swoich ubrań.

10. Barwniki

W każdej drogerii możesz zakupić barwnik do ubrań i renowator czerni. Możesz również użyć naturalnych barwników takich jak na przykład czarna herbata. W tym celu do komory piorącej wlej szklankę naparu z czarnej herbaty,