Domowy krem na rozstępy – poprawę widać po tygodniu!

Problem rozstępów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Te niedoskonałości na skórze to po prostu blizny. Niewątpliwie jest to kwestia bardzo wstydliwa,oddziałuje na psychikę często osoby dotknięte tym problemem zamykają się w sobie. Rozstępy powstają na skórze gdy mocno przybierzemy na wadze, a następnie gwałtownie schudniemy na przykład u kobiet po ciąży.  Powstają głównie na udach, brzuchu i pośladkach. W poście znajdziesz informacje jakie zakupić produkty na rozstępy oraz przepis na domowy krem na rozstępy, musisz go zrobić koniecznie!

Rozstępy – co kupić w aptece?

W aptekach, w sklepach kosmetycznych czy w internecie możesz zakupić specjalne kremy i balsamy, można także wykonać specjalne zabiegi kosmetyczne. Wszystko to nie jest najtańszą inwestycją i przeważnie nie pomaga w wypadku dużych blizn. Ale nie masz co się załamywać jeżeli będziesz działać zawczasu jesteś w stanie zapobiec bliznom. Wystarczy, że profilaktycznie będziesz smarować swoją skórę specjalnym kremem z witaminą E jaki możesz wykonać samemu w domu. Czytając poniższy artykuł dowiesz się jak w domowych warunkach zrobić krem jak pomoże ci zapobiec rozstępom.

Krem na rozstępy oraz zmniejszający ich widoczność!

Zacznę od przybliżenia za co odpowiada witamina E.

Witamina E jest odpowiedzialna między innymi za zdrowo wyglądającą skórę i włosy. Sprawia, że włosy są mocne i nie wypadają, a nasza skóra jest odpowiednio nawilżona, witamina E działa przeciwzapalnie i regeneruje naszą skórę. Witamina E poprawia jędrność naszej skóry, sprawia, że nasza skóra jest bardziej elastyczna.

 Smarowanie blizn i rozstępów olejkami zawierającymi witaminę E, może je zmniejszyć i sprawić, że nie będą już tak widoczne. Udowodnione jest też, że aplikowanie witaminy E przed ciążą albo dietą jest w 90% zapobiec się pojawieniu rozstępów. Sprawdź jak wykonać domowy krem na rozstępy.

Składniki jakie będą nam potrzebne do przygotowanie kremu to :

  • dwie łyżki masła shea około 40 gram
  • jedna łyżka oleju kokosowego około 20 gram
  • łyżka oleju z awokado około 20 gram
  • jedna łyżka oleju migdałowego 20 gram

Przygotowanie kremu z witaminą E na rozstępy

Masło shea włóż do szklanego pojemnika i wstaw do kąpieli wodnej.

Kiedy masło się już rozpuści dodaj do niego olej kokosowy i dalej mieszaj na małym ogniu.

Po chwili gotowania zdejmij z ognia i dodaj olej z awokado i olej migdałowy i dalej mieszaj .

Przelej płynny jeszcze balsam do odpowiedniego zamykanego pojemnika i poczekaj do wystygnięcia .

Kiedy balsam osiągnie już odpowiednią konsystencje będzie można go używać. Domowy krem na rozstępy będzie gotowy już drugiego dnia od sporządzenia.

Pamiętaj przechowuj go w ciemnym suchym i chłodnym miejscu.

Aplikuj go codziennie wcierając w skórę przez przez przynajmniej 5 minut.

Po użyciu nie myj skóry przez co najmniej godzinę tak, żeby krem miał możliwość jak najlepiej się wchłonąć. Całą czynność powtarzaj codziennie najlepiej 2 razy dziennie rano i wieczorem.

Już po miesiącu używania twoja skóra stanie się jędrniejsza, bardziej elastyczna rozstępy jakie posiadasz staną się mniejsza, bardziej płytkie i mniej widoczne.

Najlepsze sposoby na odmrażanie szyb samochodowych