Domowe zabiegi na piękne dłonie. Poprawę zobaczysz już po pierwszym zabiegu!

Piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdego człowieka. Nasze dłonie to nie tylko biżuteria czy pięknie przycięte i pomalowane paznokcie, ale przede wszystkim stan skóry naszych dłoni. Niestety skóra naszych dłoni codziennie narażona jest na wiele niebezpieczeństw takich jak detergenty, które używane są podczas prania i zmywania, mydło, które strasznie wysusza skórę naszych dłoni, zimne lub za wysokie temperatury czy nawet latem wystawiamy je na promienie słoneczne nie zabezpieczając skóry filtrem przeciwsłonecznym. To wszystko powoduje, że skóra naszych dłoni cierpi, w konsekwencji staje się wysuszona, twarda, chropowata, popękana i szorstka. Osoba mająca zaniedbane dłonie często jest mniej pewna siebie, najczęściej wstydzi się pokazywać swoje dłonie innym. Często nie mamy czasu, by dbać o skórę dłoni, wydaje nam się, że takie zabiegi są drogie, czasochłonne i niemożliwe do wykonania w warunkach domowych. Dlatego często domowe zabiegi na dłonie wydają się nam czymś niewykonalnym, a to nieprawda.

Czy warto poddawać się zabiegom w salonach kosmetycznych?

Jakość skóry dłoni możesz poprawić w specjalistycznych zakładach kosmetycznych, w których personel sprawi, że twoje dłonie znowu będą wyglądały pięknie, jednak wiąże się to często z bardzo dużymi kosztami. Dodatkowo kosmetyki z których korzysta się w salonach piękności mają w sobie spore ilości konserwantów i sztucznych składników, które mogą negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia.

Możesz też zaoszczędzić i zabiegi upiększające i regenerujące skórę dłoni możesz też wykonać sama w domu, środkami pielęgnującymi jakie sama wykonasz w produktów ,które na pewno posiadasz w swojej kuchni.

Domowe zabiegi na dłonie – Pochodzenie

O skuteczności tych zabiegów świadczy wiekowa historia. Już w starożytnym Egipcie kobiety dbały o skórę dłoni używając perfumowanych tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. W Rzymie i Grecji kobiety używały kremu z oliwek, a w średniowieczu używano gorczycy, migdałów i miodu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak można w domowych warunkach zadbać o skórę dłoni to przeczytaj dalszą część artykułu efekty na pewno cię zaskoczą.

Domowe zabiegi na piękne dłonie

Peeling z oliwy i cukru

Do wykonania peelingu będziesz potrzebowała jedynie 2 łyżek oliwy z oliwek i 4 łyżeczek cukru. Oba te produkty połącz ze sobą i wetrzyj w skórę dłoni. Peeling należy stosować minimum raz dziennie w celu pozbycia się martwego naskórka ze skóry dłoni.

Maseczka z ziemniaka

W celu przygotowania maseczki będziesz potrzebowała jednego dużego ugotowanego ziemniaka, jedno żółtko i dwie łyżki mleka. Ziemniaki należy rozgnieść a następnie połącz ze sobą resztę składników. Maseczkę nałóż na skórę dłoni i owiń folią spożywczą na 20 minut. Po zdjęciu folii spożywczej dokładnie umyj dłonie i nałóż krem nawilżający. Maseczka ma działanie regenerujące oraz wygładzające skórę dłoni.

Kąpiel w oliwie z oliwek

W celach pielęgnacyjnych dłoni oliwa z oliwek używana jest od tysięcy lat, używały ją już kobiety w starożytnej Grecji.

Wystarczy, że wlejesz do garnka dwie szklanki oliwy z oliwek i lekko podgrzejesz. Następnie zanurz ręce w oliwie i delikatnie wcieraj ją w skórę dłoni.

Cały zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu przez co najmniej dwadzieścia minut. Po zabiegu wysusz dłonie za pomocą ręcznika papierowego i nałóż krem nawilżający.

Zabieg sprawi, że skóra będzie bardziej nawilżona i wygładzona. Oliwa z oliwek jest bogatym źródłem witaminy E i kwasów tłuszczowych.

Maseczka z oliwy i żółtka

Do regeneracji skóry idealna będzie maseczka z oliwy i kurzego żółtka.

Wystarczy, że połączysz ze sobą jedno żółtko oraz cztery łyżki ciepłej oliwy z oliwek. Maseczkę należy nanieść na skórę dłoni i owinąć folią spożywczą. Zabieg powinien trwać co najmniej 20 minut. Następnie zdejmujemy folię i dokładnie zmywamy całą maseczkę z dłoni. Po wszystkim należy nakremować ręce kremem nawilżającym skórę dłoni.

Maseczka z zsiadłego mleka

Zabiegi z zsiadłego mleka sprawią , że skóra dłoni będzie gładka, delikatniejsza i bardziej nawilżona.

Do maseczki należy użyć niewielkiej ilości zsiadłego mleka, należy dokładnie wetrzyj go w skórę dłoni i owinąć folią spożywczą na co najmniej 20 minut. Po zabiegu zdejmij folię, dokładnie umyj ręce i nakremuj kremem nawilżającym.

Zabieg możesz powtarzać codziennie. To wspaniały zabieg, efekty zobaczysz już po pierwszym tygodniu stosowania.

Peeling z fusów od kawy

Po zaparzeniu kawy nie wyrzucaj fusów do śmietnika. Możesz je zużyć do wykonania peelingu swoich dłoni.

Wystarczy, że fusy od kawy wetrzesz dokładnie w swoje dłonie. Zabieg sprawi, że usuniesz ze skóry swoich dłoni martwy naskórek.

Maseczka z siemienia lnianego

Do miseczki wsypujemy dwie łyżki zmielonego siemienia lnianego, zalewamy odrobiną gorącego mleka i mieszamy. Przygotowaną papkę nakładamy na dłonie i owijamy folią spożywczą na co najmniej 20 minut.

Domowe zabiegi na dłonie na prawdę są banalnie proste! Wykonasz jeden z nich i już na pewno będziesz je robić systematycznie.

Sprawdź koniecznie!