Nie tylko kremy pomogą ci w walce ze zmarszczkami. Domowe sposoby na zmarszczki.

Zmarszczki są powodem złości i kompleksów dla wielu kobiet. Niestety obecna medycyna nie potrafi ich cofnąć ani całkowicie usunąć, ale możemy opóźniać ich powstawanie poprzez odpowiedni tryb życia, zmianę nawyków, czy rezygnację z nałogów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak możesz walczyć ze zmarszczkami to koniecznie przeczytaj dalszą część tego artykułu. Przedstawiamy domowe sposoby na zmarszczki.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki powstają w skutek ubytku halogenu oraz elastyny w głębokich warstwach skóry, które odpowiadają za elastyczność skóry. Z upływem lat tych substancji zaczyna brakować oraz słabnie ich jakość.

Domowe sposoby na zmarszczki

Zmień dietę

Zdrowa dieta ma ogromne znaczenie w temacie dbania o skórę. Przede wszystkim należy dostarczać do organizmu duże ilości witamin z grupy B, witaminy A, witaminy C oraz kwasów omega-3. Zaleca się spożywanie dużych ilości ryb, owoców i warzyw, wskazane jest też picie dużych ilości wody mineralnej.

W celu zadbania o jakość skóry należy całkowicie zrezygnować z przetworzonej żywności jaka zawiera ogromne ilości toksyn jakie negatywnie wpływają na jakość skóry. W celu pozbycia się toksyn z organizmu wprowadzaj raz na jakiś czas diety oczyszczające.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi oraz wspomaga pracę serca co przyśpiesza dostarczanie tlenu oraz składników odżywczych co uelastyczni skórę.

Odpowiednia nawilżenie skóry- Domowe sposoby na zmarszczki

Stosuj kremy nawilżające skórę twarzy oraz pij minimum 2 litry wody dziennie. Dbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza w mieszkaniu oraz ogranicz kontakt skóry z zanieczyszczonym powietrzem. Suche oraz zanieczyszczone powietrze bardzo negatywnie działa na jakość skóry.

Używaj filtrów przeciwsłonecznych

Promieniowanie UV może przynieść naszej skórze więcej szkody niż pożytku. Długa ekspozycja na promienie słoneczne jest głównym powodem starzenia się komórek skóry oraz powstawania zmarszczek. W słoneczne dni latem i zimą nie zapominaj przed wyjściem na zewnątrz użyć kremu z filtrem UV.

Mimika twarzy

Pamiętaj mrużenie oczu jak i marszczenie czoła powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych. Jeżeli zapanujesz nad tym opóźnisz powstawanie tzw kurzych łapek czy zmarszczek czołowych.

Zrezygnuj z używek- Domowe sposoby na zmarszczki

Picie dużych ilości alkoholu oraz palenia papierosów negatywnie wpływa na stan skóry. Drastycznie zwiększają ilość szkodliwych toksyn w organizmie oraz pozbawiają skórę minerałów i witamin. Palenie papierosów ponadto powoduje powstawanie tzw zmarszczek palacza.

Zadbaj o dobry sen

Zmęczenie bardzo negatywnie wpływa na jakość skóry, zatem zadbaj o odpowiednią ilość snu każdego dnia oraz chwilę relaksu po pracy czy szkole.