Domowe sposoby na zaparcia – schudnij 2 kg w 1 dzień!

  Nie możesz się pozbyć nawracających zaparć? Kłopoty z wypróżnianiem ma połowa kobiet i nawet 25% mężczyzn. W przeważającej ilości przypadków winowajcą jest niewłaściwe odżywianie i styl życia. Dzięki drobnej zmianie schudniesz nawet 2 kg w jeden dzień i od razu poczujesz ulgę!

   

Źle funkcjonujące jelita mogą powodować, że zbiera się w nich nadmiar jedzenia, który może powodować dodatkowe kilogramy oraz uciążliwe zaparcia. Zaparcie jest to dolegliwość, gdy wypróżnienie następuje rzadziej niż 3 razy na tydzień, dodatkowo jest utrudnione i mamy uczucie, że nie wypróżniliśmy się do końca.Główną przyczyną zaparć mogą być nieodpowiednia dieta, stres, ale również poważna choroba. 

    Długotrwałe zaparcia mogą powodować poważne choroby odbytu i odbytnicy a


zalegające jedzenie w jelitach może powodować stany zapalne jelita oraz owrzodzenia jelita.

Co pomoże w szybkim leczeniu zaparć?
1) Nie wstrzymywanie wypróżnienia – należy przyzwyczaić organizm do stałej godziny wypróżnień, najlepsze do tego są poranki, bo wtedy jelito grube jest najaktywniejsze. Zaczynaj dzień od wypicia szklanki wody z cytryną, bądź wody po suszonych śliwkach – pobudzają one jelita do pracy. 
2) Dbanie o właściwą dietę – ciężkostrawne posiłki, fast-foody, dania smażone mają dużą ilość tłuszczu zwierzęcych oraz węglowodany długo zalegają w żołądku i jelitach przez co sprzyjają zaparciom, dodatkowo zawierają znikome ilości błonnika, który pobudza żołądek do pracy, zmiękcza kał, dzięki czemu łatwiej przechodzi on przez jelita.
3) Picie dużej ilości wody – za mała ilość płynów jest jedną z przyczyn zaparć, broniąc się przed utratą wody a w konsekwencji odwodnieniem woda z jelit jest wchłaniana do organizmu, przez co zawartość w jelitach robi się sucha i twarda, przez co trudno ją wydalić. Pij dużo płynów w postaci wody, soków ale również zup. 
4) Więcej ruchu – siedzący tryb życia może osłabić mięśnie brzucha, które są odpowiedzialne za wypróżnianie.


Wystarczy codzienny spacer, jazda na rowerze, pływanie czy lekka gimnastyka, nie muszą to być ciężkie i forsowne ćwiczenia.

5) Mniej stresu – stres wpływa na układ nerwowy a przez to na funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych. Długo utrzymujące się uczucie stresu może powodować problemy z trawieniem a w konsekwencji problemy z zaparciami. Staraj się codziennie odstresować np. poprzez spacer, kąpiel, czy ćwiczenia. 
6) Domowe sposoby – suszone śliwki zamoczone na noc w wodzie, duża ilość wody z cytryną, łyżka oleju słonecznikowego na czczo, siemienie lniane zamoczone na 2 godziny w wodzie.
7) Środki przeczyszczające – należy je stosować rozważnie, ich długotrwałe zastosowanie rozleniwia jelita. Rozróżniamy preparaty zawierające włókna roślinne pęczniejące w jelitach,preparaty drażniące jelito, preparaty hamujące wchłanianie wody oraz preparaty zawierające cukier, który uwadnia masę kałową. 
Pamiętaj!
Jeśli dolegliwości są długotrwałe, nie da się ich pozbyć domowymi sposobami, należy je skonsultować z lekarzem, porada w internecie nie zastąpi wizyty w gabinecie lekarskim.