Domowe sposoby na usunięcie pleśni

     Masz w domu pleśń na ścianach, sufitach bądź meblach? Jeśli jej nie usuniesz będziesz wdychał jej zarodniki czyli mykotoksyny, które są substancjami rakotwórczymi. Zamieszkiwanie w mieszkaniu w którym znajduje się grzyb może negatywnie wpływać na układ nerwowy, odpornościowy, alergie ze strony układu oddechowego. Nie jesteśmy skazani na chemiczne środki grzybobójcze, można skorzystać z naturalnych sposobów walki z pleśnią, które nie będą szkodziły ludziom, zwierzętom i środowisku. Sprawdź naturalne i domowe sposoby na usunięcie pleśni.
 
 

Domowe sposoby na usunięcie pleśni

W poście zawarte jest 5 sposobów usunięcie pleśni z domowych zakamarków. 

Jak usunąć pleśń – ocet

 
Wlej nierozcieńczony ocet do butelki z atomizerem, spryskaj miejsca zagrzybione i pozostaw bez wcierania  na kilka godzin a następnie przetrzyj mokrą ściereczką. Zapach octu jest intensywny, ale szybko się ulatnia nie pozostawiając po sobie śladu. Badania wykazały, że ocet zabija do 82% zarodników pleśni a także wirusy i bakterie.
 

Olejek z drzewa herbacianego

 
Wlej do butelki z atomizerem dwie łyżeczki olejku rozcieńczone w dwóch szklankach wody. Dalsze zastosowanie jak z octem, spryskaj powierzchnię, pozostaw na kilka godzin a następnie przetrzyj. Silny zapach olejku z drzewa herbacianego zniknie w ciągu kilkunastu godzin.


Roztwór z pestek owoców cytrusowych

 
Dużym plusem tej metody jest to, że nie posiada drażniącego zapachu. Wlej 20 kropel ekstraktu z pestek owoców cytrusowych w dwóch szklankach wody. Spryskaj powierzchnię, pozostaw na kilka godzin a następnie przetrzyj.

Woda utleniona

Spryskaj powierzchnię nierozcieńczoną 3 procentową wodą utlenioną i pozostaw na 20 minut. Następnie przetrzyj mokrą ściereczką. Wodę utlenioną można dodać również do octu. Miksturę przechowuj w zaciemnionym miejscu z uwagi na utratę grzybobójczych właściwości w świetle.
 

Kolejny domowy sposób na usunięcie pleśni – Soda oczyszczona

 
W połączeniu z z odrobiną octu i wody zabija zarodniki pleśni. Rozpuszczony proszek nałóż na miejsca zagrzybione, jak wsiąknie wytrzyj mokrą szmatką. Plusem tego sposobu jest, że nie ma przykrego zapachu.
 
Jeśli nie chcesz by pleśń wracała zmywaj wilgotne powierzchnie, wietrz pomieszczenia i usuwaj nawet najmniejsze miejsca w których powstają wykwity.