Domowe sposoby na usunięcie kamienia i osadu nazębnego – spróbuj koniecznie!

    Masz problem z kamieniem nazębnym, bądź masz na zębach nieestetyczny nalot? Możesz się tego szybko pozbyć w domu, domowymi sposobami? Wszystkie potrzebne produkty na pewno masz w kuchni!

Aby usunąć kamień nazębny należy udać się do dentysty w ramach wizyty na Narodowy Fundusz Zdrowia, bądź prywatnie, jednak ten zabieg w zależności od gabinetu w którym zostanie wykonany kosztuje od 100 do kilkuset złotych.
   Kamień nazębny powstaje przez produkty, które spożywamy na co dzień i źle wpływają na powierzchnię naszych zębów. Zęby mają chropowatą powierzchnię, na której pozostają resztki posiłków, pozostawione na dłuższy czas powodują rozwijanie się bakterii. Bardzo szkodliwe dla szkliwa jest picie dużej ilości kawy, herbaty, napojów alkoholowych oraz palenie wyrobów tytoniowych. Kamień i osad powstają też bardzo szybko, gdy nie myjemy systematycznie zębów, bądź robimy to niedokładnie.
 Jakie są najlepsze domowe sposoby na kamień nazębny?


1) Sól i soda – Wymieszaj łyżeczkę soli i łyżeczkę sody w szklance wody. Włóż na parę minut szczoteczkę do szklanki, potem umyj nią zęby. Następnie umyj zęby zwykłą pastą do zębów.
2) Cytryna – Do szklanki letniej wody wciśnij sok z połowy małej cytryny. Wypłucz usta przed pójściem spać, następnie umyj zęby zwykłą pastą do zębów. Kwas cytrynowy może osłabić szkliwo, więc takiej mieszanki nie można stosować częściej niż dwa razy w tygodniu.
3) Woda utleniona – Zmieszaj 1/4 szklanki ciepłej wody z dwoma łyżkami wody utlenionej. Wypłucz usta przed pójściem spać, następnie umyj zęby zwykłą pastą do zębów.

4) Owoce – Jedzenie jabłek, melonów, truskawek dobrze wpływa na zdrowie dziąseł i wspomaga usuwanie osadu nazębnego.
Pamiętaj! Najważniejsze jest codzienne dbanie o higienę jamy ustnej i przeglądy dentystyczne. W połączeniu z domowymi sposobami oczyszczania zębów spowoduje, że zawsze będziesz miał piękny i zdrowy uśmiech.