Domowe sposoby na piękne włosy

Każda kobieta na świecie marzy, żeby jej włosy były lśniące i gęste, niestety ale z tym bywa różnie. Zły dobór kosmetyków, nieodpowiednia dieta, niezdrowy tryb życia, a nawet geny sprawiają, że nasze włosy są słabe, delikatne i łamliwe. Z tym problemem można iść do trychologa, ale niestety nie będzie to tania wizyta. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów po których nasze włosy dostaną drugie życie i staną się takie jak te z marzeń. Poznaj najlepsze domowe sposoby na piękne włosy!

Domowe sposoby na piękne włosy

Sok z korzenia czarnej rzodkwi

Jest to fantastyczny lek dla naszych włosów, regeneruje i wzmacnia nasze cebulki, zapobiega ich wypadaniu. Korzeń czarnej rzodkwi należy zetrzeć na tarce lub wycisnąć w sokowirówce, następnie dokładnie wcieraj w wilgotne włosy. Po odczekaniu 1 godziny włosy należy spłukać letnią wodą.

Czosnek

Czosnek jest fantastycznym warzywem, nie dość, że leczy przeziębienie czy wzmacnia odporność naszego organizmu, a nawet wzmocni nasze włosy. Wystarczy, że wyciśniesz kilka ząbków i wetrzesz go w wilgotne włosy. Po odczekaniu co najmniej 20 minut głowę należy umyć szamponem. Cały proces powtarzamy co co najmniej 2 razy w tygodniu.

Maseczka z jajek

Kurze jaja zawierają cały szereg witamin potrzebny naszym włosom do prawidłowego funkcjonowania. Po kuracji nasze włosy będą mocniejsze i gęstsze. Wszystko co musimy zrobić  to do jakiejś miseczki ubić 2-3 jajka, jajka należy lekko ubić trzepaczka tak, żeby żółtka się ze sobą połączyły. Ubite jajka należy nałożyć na skórę głowy i chwilę wcierać tak, żeby maseczka z jajek mogła dobrze wchłonąć się w nasze włosy. Po upływie 30 minut głowę należy umyć letnią wodą.

Drożdże

Raczej mało osób spodziewało się drożdży w tym zestawieniu, ale to właśnie one mogą Ci pomóc w problemie. Drożdże zawierają cały szereg witamin z grupy B, które są między innymi odpowiedzialne za stan naszych włosów, ale też paznokci i skóry. ¼ kostki należy w rozpuścić w szklance gorącej wody , jeżeli nie odpowiada Tobie smak można używać drożdży w tabletkach, mają takie same działanie. Przygotowaną miksturę należy pić raz dziennie. Zauważalne efekty będą widoczne już po miesiącu.

Domowe sposoby na piękne włosy – piwo

Piwo idealnie działa na włosy wzmacnia je i dodaje blasku. Piwne płukanki można stosować codziennie. Przygotowanie mikstury trzeba rozpocząć od otworzenia butelki z piwem i odczekaniu godziny, aż uleci gaz. Następnie połowę piwa trzeba rozcieńczyć z litrem letniej wody. Przygotowanym płynem należy dokładnie umyć głowę delikatnie wcierając płyn we włosy. Po wszystkim zaleca się odczekać 2 godziny z płukaniem włosów.

Olejek rycynowy

Metoda znana od dawna. Polega na wcieraniu olejku w skórę głowy, cały proces należy powtarzać kilka razy tygodniu. Uwaga! Zwróć szczególną uwagę na to, żeby płyn rycynowy nie wlał się do oczu.

Oliwa z oliwek

Oliwa zapewni Ci to, że Twoje włosy będą błyszczeć. Wylej trochę oliwy na dłonie i wytrzyj we włosy. Następnie umyj i dokładnie spłucz włosy.