Domowe sposoby na mrówki – wypróbuj te 6 niezawodnych pomysłów!

Jak pozbyć się z ogrodu czy domu mrówek? Zadanie to jest niełatwe, ale nie jest niemożliwe. Mrówki są to owady, które tworzą społeczność, każdy owad ma swoje określone zadanie. Mrówki żywią się roślinkami i owadami. W naszych ogrodach niszczą rośliny, kopią korytarze oraz budują mrowiska. Potrafią również wejść do domu i wędrować po mieszkaniu w poszukiwaniu pożywienia. Poznaj domowe sposoby na mrówki a już nigdy nie będziesz mieć z nimi problemu.

Domowe sposoby na pozbycie się mrówek

Domowe sposoby nie zaszkodzą mrówkom, ale tylko je odstraszą, dzięki czemu nie będziemy musieli ich zabijać, tylko przeniosą się w inne miejsce. Chemiczne środki na mrówki zabijają je, przez co są niehumanitarne i szkodzą ekosystemowi.

Domowe sposoby na mrówki – cynamon

Wysyp cynamon w miejscach pojawiania się mrówek. Cynamon stanowi barierę dla mrówek, której nie będą mogły przejść.

Domowe sposoby na mrówki – cytryna

Wyciśnij jedną cytrynę do szklanki następnie wlej pół litra wody. Miksturę przelej do butelki z atomizerem i spryskaj wszystkie miejsca, gdzie ostatnio pojawiły się mrówki, bądź mogą dostać się do domu. Mrówki już nie będą się zbliżać do tych miejsc.

Domowe sposoby na mrówki – fusy po kawie

Zapach fusów jest odstraszający dla mrówek. Fusy działają dodatkowo jako świetny nawóz. Dlatego wsyp do doniczek z ziemią na tarasie i balkonie fusy po kawie a pozbędziesz się mrówek i zyskasz darmowy i ekologiczny nawóz.

Domowe sposoby na mrówki – ocet jabłkowy

Zapach octu jabłkowego skutecznie odstrasza mrówki. Wymieszaj pół szklanki octu jabłkowego z połową szklanki wody. Następnie przelej do butelki z atomizerem i spryskaj miejsca gdzie znajdują się mrówki oraz miejsca, gdzie mogą wejść do środka do mieszkania.

Domowy sposoby na mrówki – mieszanka cukru i sody oczyszczonej

Mrówki uwielbiają słodkie, wylej słodki napój na podłogę a zobaczysz jak szybko przyjdzie chmara mrówek. Mrówki uwielbiają również cukier. Wymieszaj łyżkę cukru z łyżką sody oczyszczonej. Wysyp w miejscach, gdzie zbliżają się mrówki, dookoła domu, wejść do mieszkania, po zjedzeniu mrówki zdechną.

Domowe sposoby na mrówki – mąka kukurydziana

Mrówki nie lubią zapachu i smaku mąki kukurydzianej. Rozsyp ją dookoła domu, przy wejściach oraz w ogrodzie a skutecznie odstraszysz mrówki.

Sprawdź również inne porady domowe: