Domowa odżywka do paznokci. Przepis jaki zapewni ci piękne paznokcie.

Chcesz mieć piękne i zdrowe paznokcie? Zacznij od zamiany drogeryjnych odżywek do paznokci na te przygotowane samodzielnie w swoim domu. Domowa odżywka do paznokci zawiera dużo więcej drogocennych dla twoich paznokci witamin i substancji odżywczych. Jest prosta i szybka w przygotowaniu oraz o wiele tańsza od drogeryjnych odżywek. W tym artykule przedstawiamy przepis na domową odżywkę do paznokci.

Czynniki negatywnie wpływające na paznokcie

  • Zła dieta, uboga w witaminy oraz składniki odżywcze
  • Środki chemiczne
  • Promienie słoneczne
  • Niskie oraz wysokie temperatury
  • Używanie zmywaczy do paznokcie z acetonem
  • Nieodpowiednia pielęgnacja

Przepis na domowe odżywki do paznokci

Domowa odżywka do paznokci z oliwy i cytryny

Odżywka do paznokci łamliwych i matowych. Do przygotowania odżywki potrzebujesz 5 łyżek oliwy z oliwek oraz połowę cytryny. Do niewielkiej miseczki wlej 5 łyżek oliwy z oliwek, wyciśnij sok z połowy cytryny i dodaj go do oliwy z oliwek i dokładnie wymieszaj ze sobą oba składniki. Następnie zanurz swoje paznokcie w miseczce z odżywką. Po 10 minutach wyjmij paznokcie i osusz je za pomocą ręcznika papierowego.

Domowa odżywka do paznokci bomba witaminowa

Odżywka dostarczy paznokciom potrzebnych witamin przez co będą mocniejsze oraz nie będą się rozdwajać. Do jej przygotowania potrzebujesz 1 kapsułki witaminy E, 1 kapsułki witaminy C, 1 kapsułki witaminy A i 5 łyżek oliwy z oliwek. Kapsułki witaminowe rozgnieć i wsyp do niewielkiej miseczki, następnie dodaj 5 łyżek oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszaj i odstaw miseczkę na 10 minut, Następnie zanurz paznokcie w miseczce z odżywką. Po odczekaniu 20 minut wyjmij paznokcie z odżywki i osusz je za pomocą ręcznika papierowego.

Domowa odżywka do paznokci z soku z cytryny, jabłka oraz ogórka

Odżywka do paznokci ma właściwości wzmacniające, rozjaśnia oraz wygładza płytkę paznokcia. Do jej przygotowania potrzebujesz 5 łyżek oliwy z oliwek, soku z połowy cytryny, połowę startego jabłka oraz pół startego ogórka. Do niewielkiej miseczki wlej oliwę z oliwek dodaj sok z cytryny, a następnie dodaj starte jabłko i ogórek. Wszystko dokładnie wymieszaj i odstaw na 10 minut. Następnie zanurz na 20 minut paznokcie w odżywce. Po kuracji wyjmij paznokcie z miseczki i osusz ręcznikiem papierowym.

Domowa odżywka do paznokci z piwa i oliwy

Zawarta w piwie witaminy z grupy B mają pozytywny wpływ na paznokcie. Powodują, że są mocniejsze oraz przyśpieszają ich wzrost. Do przygotowania odżywki potrzebujesz 1/5 szklanki piwa oraz 5 łyżek oliwy z oliwek. Oba składniki wlej do miseczki i wymieszaj. Następnie zanurz w miseczce paznokcie na 20 minut. Po upływie 20 minut wyjmij paznokcie z miseczki i osusz je ręcznikiem papierowym.

Domowa odżywka z siemienia lnianego

Stosowanie tej odżywki ma na celu zapobieganie rozdwajaniu się paznokci. Do przygotowania odżywki będziesz potrzebowała 3 łyżek siemienia lnianego, zagotuj go do uzyskania konsystencji kleiku. Następnie przelej ugotowane siemię lniane do mniejszej miseczki i poczekaj do ostygnięcia. Jak już odżywka ostygnie zanurz w niej paznokcie. Kuracja odżywką z siemienia lnianego trwa 20 minut, po upływie tego czasu wyjmij paznokcie z miseczki, opłucz ciepłą wodą oraz osusz ręcznikiem papierowym.