Dodaj aspirynę do prania. Efekt cię zaskoczy!

Aspiryna to jeden z najpopularniejszych leków bez recepty w Polsce. Ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Okazuje się jednak, że popularna aspiryna ma jeszcze jedno zastosowanie. Aspiryna to fantastyczny środek wybielający oraz odplamiający. Nie wierzysz? Dodaj aspirynę do prania i ciesz się śnieżnobiałym kolorem swoich ulubionych ubrań.

Dodaj aspirynę do prania- Prosty i tani trik na śnieżnobiałe ubrania

Każdy z nas w swojej szafie ma chociaż jedno białe ubranie. Białe ubrania są uniwersalne oraz praktyczne, pasują praktycznie do wszystkiego oraz nigdy nie wychodzą z mody. Niestety mają również swoje wady. Białe ubrania bardzo szybko tracą swój śnieżnobiały kolor i już po kilku praniach zaczynają szarzeć. Niestety większość dostępnych na rynku środków wybielających nie radzi sobie z tym problem. Co innego aspiryna, zawarty w niej kwas acetylosalicylowy ma właściwości wybielające oraz odplamiające. Aspiryna to prosty i tani sposób na danie twoim ubraniom drugiego życia. Nie wierzysz? Wypróbuj ten trik, efekt na pewno cię zaskoczy!

Dodaj aspirynę do prania- Jak używać aspiryny?

Chcesz wybielić swoje ubrania? To bardzo proste! Będziesz potrzebowała miskę i gorącą wodę. Zamocz w misce z gorącą wodą swoje białe ubrania. Następnie wrzuć do niej 5 tabletek aspiryny, w celu szybszego rozpuszczenia się aspiryny w wodzie tabletki możesz ją rozkruszyć. Białe ubrania powinny moczyć się w misce całą noc. Następnego dnia wyciągnij ubrania z miski, wyżymaj je z wody i wrzuć do pralki. Zrób pranie dodając do bębna pralki następnych 5 tabletek aspiryny. Po skończeniu prania ubrania wyglądały tak jak w chwili kiedy je kupiłaś. Aspiryna jest rewelacyjnym środkiem wybielającym, jaki w przeciwieństwie do sklepowych wybielaczy na pewno nie zniszczy twoich ulubionych ubrań.

Aspirynę możesz również używać jako odplamiacz do trudnych do usunięcia plam. Zacznij od zamoczenia poplamionego ubrania na 2-3 godziny w ciepłej wodzie. Następnie weź 2-3 tabletki aspiryny i rozkrusz je za pomocą tłuczka do mięsa. Rozkruszoną aspirynę wysyp na plamę i delikatnie pocieraj w zabrudzonym miejscu . Kiedy plama zostanie usunięta wrzuć ubranie do pralki i wypierz w 40 stopniach Celsjusza . Aspiryna usunie plamę nie niszcząc ubrań.