Dlaczego wypadają włosy? Zaskakujące, że to może być… !

Dlaczego wypadają włosy? Powody tego stanu mogą być zaskakujące! Wypadanie włosów to problem coraz większej ilości ludzi, zarówno kobiet i mężczyzn. Zadbane, gęste i lśniące włosy są atrybutem piękna. Osoba o najpiękniejszych włosach mogła cieszyć się największym powodzeniem u płci przeciwnej.

Każdego dnia każdy z nas gubi około 100 włosów jest to normalna sytuacja i nasz organizm świetnie sobie z tym radzi. W miejsce ubytków wyrastają nowe włosy, jednak nadmierne wypadanie włosów nie jest dobre i może być z powodowane wieloma przeróżnymi czynnikami.

Dlaczego wypadają włosy? Najważniejsze przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami. Część z nich może oznaczać problemy zdrowotne a część nieprawidłową pielęgnacje, używanie złych kosmetyków bądź złych zabiegów na włosy i ciało.

Problemy hormonalne

Problem dotyczy mężczyzn po 50 roku życia, kobiet po menopauzie, lub kobiet biorących tabletki antykoncepcyjne. Przez problemy hormonalne włosy są osłabione i bardziej podatne na wypadanie.

Stres

I w tym przypadku jest to po części spowodowane nieprawidłowo pracującymi hormonami. W sytuacjach stresowym nasz organizm wydziela duże ilości prolaktyny . Jej nadmiar powoduje wypadanie włosów.

Błędy w pielęgnacji

Nasze włosy są bardzo czułe na środki chemiczne zawarte w szamponach. W niektórych sytuacjach kiedy nasze włosy są suche, łamliwe zaleca się zmianę szamponu bądź odżywki do włosów.

Za częste farbowanie również źle wpływa na nasze włosy. Powoduje to naruszenie struktury włosów i zwiększa ryzyko ich wypadania.

W podobny sposób działa nadmierne ich przegrzewanie poprzez suszenie i modelowanie .

Niedobory witamin

Niedobór białka, aminokwasów, żelaza i cynku źle wpływa na nasze włosy. W przypadkach wypadania włosów zaleca się zacząć od odpowiedniej suplementacji witaminowej naszego organizmu.

Dlaczego wypadają włosy? Anemia oraz „pseudo diety”

Najczęściej dotyka to ludzi, którzy intensywnie się odchudzają, ponieważ poprzez stosowanie nieodpowiedniej diety każdy z nas narażony jest na zbyt małe dostarczanie do organizmu witamin i innych składników mineralnych koniecznych do poprawnego funkcjonowanie naszego organizmu. W tych przypadkach zaleca się pójście do wykwalifikowanego dietetyka, który zaproponuje nam dietę bogatą we wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla naszego organizmu.

Choroby tarczycy

Nieleczona nadczynność i niedoczynność tarczycy skutkuje wypadaniem włosów. Otoczka kolagenowa wokół korzenia ulega zwłóknieniu, korzeń włosa staje się coraz mniej odżywiony i coraz gorzej przytwierdzony do skóry. Z czasem staje się coraz słabszy i cieńszy, wypada i nie odrasta w tym miejscu.

Zatrucia

Problem dotyczy osób narażone na takie związki chemiczne jak: talem, arsen, rtęć, bizmut, kwas borny.

  Co należy robić w wypadku kiedy zauważyliśmy problem z wypadaniem włosów?

Najlepsza jest suplementacja. Zaleca się zażywanie witamy E, witaminy A1, Biotyny, witaminy B5. Zaleca się też wizytę u trychologa w celu znalezienia przyczyny.