Czyszczenie toalety bez chemii? To możliwe! Domowe sposoby na wyczyszczenie toalety.

Do sprzątanie swojej toalety wykorzystujesz detergenty? Jesteś zdania, że tylko środkiem chemicznym możesz usunąć kamień i zabić wszystkie bakterie jakie znajdują się w twojej toalecie? Jesteś w wielkim błędzie detergenty nie dość, że są szkodliwe dla ciebie to jeszcze szkodzą naszemu środowisku. Twoja toaleta może lśnić oraz być pozbawiona powodujących choroby wirusów i bakterii za pomocą naturalnych i ekologicznych środków jakie na pewno posiadasz w swoim domu. W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby na czyszczenie toalety.

Dlaczego nie warto używać detergentów?

Szkodzą naszemu zdrowiu

Nie od dzisiaj wiadomo, że detergenty zawierają bardzo szkodliwe substancję. W swoim składzie mają chlor oraz fosforany. Chlor może wywoływać poparzenia oraz choroby skórne. Fosforany za to są bardzo szkodliwe dla układu oddechowego. Ponadto mogą uszkodzić wzrok, a w przypadku wypicia przez na przykład dziecko mogą poparzyć układ pokarmowy.

Szkodzą środowisku

Nie każdy z nas wie, że ścieki z naszych gospodarstw domowych nie rozpływają się w powietrzu tylko po oczyszczeniu trafiają do rzek oraz jezior. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawarte w detergentach szkodliwe związki chemiczne trafią z powrotem do środowiska i będą zatruwały jeziora i rzeki.

Nie zawsze są lepsze

Czy zdarzyła ci się sytuacja, w której detergent zawiódł? Nie tylko tobie, chemiczne środki czystości jedynie w reklamie idealnie czyszczą brud, zabijają bakterie czy usuwają kamień w toalecie czy w łazience. Prawda jest taka, że spirytus, soda oczyszczona czy ocet radzą sobie lepiej ze sprzątaniem niż większość detergentów dostępnych na sklepowych półkach,

Domowe sposoby na czyszczenie toalety

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest uniwersalnym środkiem jakim wyczyścisz praktycznie całe swoje mieszkanie. W twojej toalecie wspaniale poradzi sobie z kamieniem jaki osiadł we wnętrzu muszli. Czyszczenie muszli klozetowej sodą oczyszczoną jest banalnie proste. Wystarczy, że rozsypiesz po ściankach muszli trochę sody oczyszczonej. Następnie odczekasz około 30-40 minut, a następnie dokładnie wyczyścisz wnętrze muszli za pomocą szczotki wc. Możesz również przygotować pastę z sody oczyszczonej, W tym celu do miseczki wsyp kilka łyżeczek sody oczyszczonej i dodaj niewielką ilość ciepłej wody. Dokładnie wymieszaj do uzyskania konsystencji pasty. Czyszczenie toalety będzie polegało na nałożeniu pasty na szczotkę wc i dokładnym wyczyszczeniu ścianek toalety z kamienia.

Ocet spirytusowy- czyszczenie toalety

Ocet spirytusowy użyty podczas sprzątania toalety usunie zalegający kamień w muszli wc oraz zabije nagromadzone w toalecie bakterie oraz wirusy. Do przygotowania środka czyszczącego z octu będziesz potrzebowała szklankę octu spirytusowego, pół szklanki przegotowanej wody i łyżeczkę soku z cytryny. Wszystkie składniki połącz ze sobą i przelej do pojemnika z atomizerem. Czyszczenie toalety będzie polegać na popsikaniu ścianek muszki klozetowej przygotowanym środkiem na bazie octu. Następnie odczekaj 30-40 minut, a później dokładnie wyczyść swoją toaletę szczotką do wc.

Ocet w połączeniu z sodą oczyszczoną

Dla lepszego działania możesz również połączyć sobą ocet spirytusowy i sodę oczyszczoną. Przygotowany środek poradzi sobie zarówno z kamieniem oraz bakteriami i wirusami znajdującymi się w muszli toalety. Wystarczy, że połączysz ze sobą 3 łyżeczki pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki octu spirytusowego. Oba składniki dokładnie ze sobą wymieszaj i przelej do pojemnika z atomizerem. Sprzątanie będzie polegała na opryskaniu wnętrza muszli toalety. Następnie należy odczekać około 30 minut i dokładnie wyczyścić toaletę za pomocą szczotki do wc.

Cola- czyszczenie toalety

O rżących właściwościach coli pewnie słyszałaś. Cola radzi sobie z zardzewiałą śrubą, ale również pomoże ci w wyczyszczeniu toalety z kamienia i brudu. Jeżeli chcesz wyczyścić toaletę za pomocą coli wystarczy, że wylejesz 100-200 ml na ścianki muszli klozetowej. Następnie po odczekaniu 10-15 minut dokładnie wyczyścić toaletę za pomocą szczotki do wc.