Wstydzisz się swoich brudnych fug?Przedstawiamy domowe sposoby na czyszczenie fug

Do wykończenia swoich kuchni i łazienek najchętniej wybieramy płytki ceramiczne. Idealnie spełniają swoje zadania w pomieszczeniach gdzie panuje duża wilgotność powietrza. Z płytkami ceramicznymi jest tylko jeden problem, czyszczenie fug to prawdziwa męczarnia. Zbierające się tam wilgoć, resztki środków chemicznych, kurz czy brud powoduje, że nawet najdroższe i najpiękniejszy płytki tracą swój nieskazitelny wygląd. Jeżeli chcesz, żeby twoje płytki ceramiczne dalej cieszyły twoje oko to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawiamy najszybsze oraz najskuteczniejsze sposoby na wyczyszczenie fug.

Domowe sposoby ma czyszczenie fug

Dlaczego powinniśmy często myć fugi?

Brzydki wygląd to nie jedyny powód dlaczego powinnyśmy często czyścić fugi w swoich łazienkach lub kuchniach. Drugim powodem jest fakt, że zbierające się w fugach wilgoć oraz brud są wspaniałą pożywka dla rozwoju bakterii i grzybów, które mogą powodować poważne choroby skóry czy płuc.

Domowe sposoby na czyszczenie fug

Cytryna

Cytryna nie jest jedynie dodatkiem do naszych potraw oraz napojów, ale również wspaniały środkiem czyszczącym. Wystarczy, że wyciśniesz sok z kilku cytryn i polejesz nim zabrudzone fugi. Po 10 minutach wyszoruj fugi za pomocą szczotki. Efekt będzie zdumiewający bez zbędnego wysiłku wyczyścisz nawet najbrudniejsze fugi.

Płyn do wc- czyszczenie fug

Do wyczyszczenia fug możesz również użyć płynu, którym czyścisz swoją toaletę. Wystarczy, że go rozcieńczysz z wodą w proporcjach 1:1. Przygotowany roztwór rozprowadź po swoich fugach, odczekaj 10 minut i dokładnie wyczyść fugi za pomocą szczotki albo gąbki do mycia naczyń.

Proszek do pieczenia albo soda oczyszczona

Przygotuj 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia i pół szklanki ciepłej wody. Oba składniki dokładnie wymieszaj ze sobą do otrzymania konsystencji pasty. Otrzymaną pastę nałóż ją na fugi, a po odczekaniu 30 minut dokładnie wyczyść fugi za pomocą szczotki lub gąbki do mycia naczyń.

Ocet- czyszczenie fug

Biały ocet to pomocnik w sprzątaniu większości gospodyń domowych. Możesz go również wykorzystać do wyczyszczenia brudnych fug. Wystarczy, że rozcieńczysz go z wodą w proporcji 1:2 i rozpylisz na fugi. Następnie po odczekaniu 15 minut dokładnie wyczyść swoje fugi za pomocą ciepłej wody, szczotki lub gąbki do mycia naczyń.

Soda oczyszczona z sokiem z cytryny i białym octem

Chcesz poznać środek jaki poradzi sobie z każdym brudem? Wystarczy, że wymieszasz ze sobą 1/3 szklanki soku z cytryny, 1/3 szklanki białego octu i 2 łyżeczek cody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Dla ułatwienia w stosowaniu możesz wlać go do pojemnika z atomizerem. Następnie spryskaj zabrudzoną fugę, odczekaj 15 minut i dokładnie umyj za pomocą ciepłej wody, szczotki lub gąbki do mycia naczyń.

Pasta do mycia zębów-czyszczenie fug

Z brudnymi fugami poradzi sobie również pasta do mycia zębów. Na starą szczoteczkę do mycia zębów wyciśnij trochę pasty i nanieś na fugi delikatnie wcierając ja w brud. Następnie po odczekaniu 15 minut umyj fugi za pomocą ciepłej wody, szczotki lub gąbki do mycia naczyń.