Dodaj czosnek do storczyków. Będą ciągle kwitły!

Twój storczyk marnieje na parapecie? Próbowałaś już wszystkiego? Koniecznie zacznij podlewać swojego storczyka wodą z dodatkiem czosnku. Efekt jest rewelacyjny, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu i poznaj przepis na rewelacyjną odżywkę. Dodaj czosnek do storczyków a już po kilku dniach zauważysz różnicę!

Czosnek do storczyków

Storczyk to przepiękna roślina, ale zachwycamy się nią tylko w czasie jej kwitnięcia kiedy jej łodygi uginają się od ogromnej ilości kwiatów. Żeby mogły cieszyć nasze oko musi być w odpowiedni sposób pielęgnowana. Pielęgnacja storczyka nie powinna się ograniczać jedynie do postawienia go w nasłonecznionym miejscu i podlewania raz w tygodniu, przede wszystkim musimy dostarczyć naszej roślinie odpowiednich składników odżywczych. Chociaż na sklepowych półkach jest dostępna szeroka gama odżywek dla storczyków to my zachęcamy do wykonania samemu rewelacyjnej odżywki z czosnku. Na pewno w pierwszej sekundzie jesteś trochę zdziwiona, przecież jak czosnek może upiększyć twojego storczyka. Okazuje się bowiem, że czosnek posiada składniki odżywcze, które są wstanie pomóc twojej roślinie w procesie kwitnienia.

Dlaczego warto stosować odżywkę z czosnku?

Czosnek posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze i chroni przed pojawieniem się szkodników na storczyku. Ponadto posiada w sobie składniki odżywcze przez, które storczyk będzie kwitł dłużej, częściej oraz będzie miał więcej kwiatów.

Czosnek do storczyków – Jak wykonać odżywkę z czosnkiem?

Odżywką jest bardzo prosta oraz szybka w wykonaniu wystarczy litr wody oraz 3 duże ząbki czosnku i średniej wielkości wiaderko. Wlej wodę do wiaderka oraz dodaj przeciśnięty przez maszynkę do czosnek. Jeżeli nie masz maszynki do czosnku możesz go też pokroić. Wiaderko z odżywką odstaw na 24 godziny w ciemne miejsce.  Następnego dnia włóż storczyka na około 20 minut do wiaderka z odżywką. Cały proces powtarzaj 2 razy w miesiącu, efekty będzie wydać już w pierwszym miesiącu pielęgnacji storczyka odżywką z czosnku. Wywar po użyciu należy wylać, nie możesz go stosować wielokrotnie.

Podstawowe zasady pielęgnacji storczyków

Storczyki lubią przebywać w temperaturze 13-30 stopni Celsjusza.

Nienawidzą chłodu i przeciągów.

Lubią słoneczne miejsca, najlepiej ustawić je na parapecie od strony południowej.

Podlewanie storczyka powinno odbywać się raz w tygodniu przez wstawienie rośliny na 20-30 minut do miski z wodą.

Roślinę podlewamy co około 7 dni,

Przesadzanie storczyka powinno odbywać się co 2 lata.

Storczyki pod żadnym pozorem nie powinny być przesadzane do gleby, a tylko i wyłącznie do specjalnego podłoża z kory sosnowej i łupin orzecha kokosowego.