Co niepotrzebnie robimy w kuchni

Obierasz pieczarki przed gotowaniem? Może myjesz jajka przed włożeniem do lodówki? Albo obierasz warzywa i owoce przed jedzeniem na surowo? Zastanawiałaś się kiedyś nad tym czy jest to konieczne? Zapewnie nie, jest wiele czynności w kuchni jakie robimy odruchowo, z przyzwyczajenia lub robimy to tak samo jak robili nasi rodzice. Poznaj czynności jakie nie potrzebnie robimy w kuchni.

Co niepotrzebnie robimy w kuchni

Obieranie pieczarek

Jeżeli obierasz pieczarki przed gotowaniem czy smażeniem to doskonale wiesz jaka to żmudna i czasochłonna czynność. Okazuje się, że obieranie pieczarek całkowicie nie ma sensu. Pieczarki wystarczy, że dokładnie umyjesz pod bieżącą wodą.

Obieranie warzyw i owoców przed jedzeniem ich na surowo- Co niepotrzebnie robimy w kuchni

Moja babcia zawsze powtarzała mi, że najwięcej zdrowych substancji zawartych jest w owocach i warzywach znajduje się pod samą skórką. Obieranie na przykład jabłka, gruszki, ogórka czy marchewki sprawia, że w raz ze skórką pozbywamy się dużej ilości witamin i minerałów. Obieraj jedynie te owoce i warzywa jakich skórka jest niejadalna. Całą resztę jedynie dokładnie umyj.

Obieranie młodych ziemniaków

Młodych ziemniaków również nie powinnaś obierać. Ich skórka jest tak delikatna i cienka, że przed gotowaniem wystarczy ich dokładne umycie pod bieżącą wodą. Jeżeli za każdym razem obierasz młode ziemniaki to koniecznie musisz spróbować ugotować je ze skórką, ich smak będzie o wiele lepszy!

Smarowanie tłuszczem papieru do pieczenia

Papier do pieczenia jest tak wyprodukowany, żeby przygotowana potrawa czy ciasto nie przywierało do niego. Nie ma sensu dodatkowe smarowanie go jeszcze tłuszczem.

Wyrzucanie pierwszego naleśnika- Co niepotrzebnie robimy w kuchni

Wiele osób jest zdania, że pierwszy naleśnik zawsze wychodzi nie udany i wyrzucają go do kosza. Przede wszystkim to zupełne marnotrawstwo, wystarczy, że podczas przygotowanie pierwszego naleśnika będziesz oszczędniejsza w ilości oleju. Nigdy nie wylewaj oleju na patelnię z butelki, najlepszym sposobem jest namoczenie w oleju wacika kosmetycznego lub kawałka papieru kuchennego, a następnie przetarcie nim powłoki w patelni.

Pieczenie do samego końca

Piekarnik można wyłączyć na 5-8 minut przed końcem wskazanego czasu pieczenia. Przez ten czas temperatura w środku urządzenia nadal pozostanie wysoka i ciasto czy inna przygotowana potrawa samo „dojdzie”.

Obieranie czosnku

Kiedyś popełniałam ten sam błąd. Obierałam czosnek przed smażeniem lub pieczeniem. Okazuje się, że nieobrany czosnek daje potrawie o wiele więcej aromatu. Czosnek powinnaś dokładnie umyć, następnie odciąć tak zwaną piętkę i dodać do potrawy. Taka metoda sprawi, że potrawa będzie o wiele smaczniejsza.

Zbyt dokładne mieszanie składników na sernik

Wiele z nas ma tendencje do przesadzania z… mieszaniem. W niektórych przypadkach może to pogorszyć smak przygotowywane sernika. Jeśli robisz sernik, mieszaj masę tylko do połączenia się składników. W przeciwnym wypadku sprawisz, że twoje ciasto będzie o wiele mniej apetyczne. Przede wszystkim znajdzie się w nim za dużo pęcherzyków powietrza, co sprawi że sernik podczas pieczenia bardzo mocno urośnie, a później szybko opadnie i popęka.

Mycie jajek przed włożeniem do lodówki

Spora część z nas ma zwyczaj mycia jajek przed włożeniem ich do lodówki. Pamiętajmy, że w ten sposób niszczymy warstwę ochronną znajdującą się na skorupce i czas przydatności do spożycia tych produktów znacząco się skraca.