Ciągle jesteś zmęczona? 6 chorób, które możesz pomylić ze zmęczeniem

Szybkie tempo naszego życia, stres oraz brak czasu na odpoczynek sprawiają, że często odczuwamy zmęczenie oraz brak energii. Taki stan utrzymujący się przez chwilę jest całkowicie normalny, jednak jeżeli uczucie zmęczenie utrzymuje się przez długi czas może sygnalizować poważną chorobę. Sprawdź kiedy brak energii powinien cię zaniepokoić. Ciągle jesteś zmęczona? 6 chorób, które możesz pomylić ze zmęczeniem.

Ciągle jesteś zmęczona? 6 chorób, które możesz pomylić ze zmęczeniem

Problemy z sercem

Często łapie cię zadyszka podczas wchodzenia po schodach czy przy codziennych czynnościach , nie masz energii, jesteś ciągle zmęczona i to wszystko pojawiło się u ciebie nagle? Ciągłe zmęczenie może sygnalizować niewydolność serca. Czyli stan w, którym serce nie pompuje prawidłowej ilości krwi. Co utrudnia transport tlenu dla najważniejszych narządów.

Choroby tarczycy

Ciągłe uczucie zmęczenia, senność, tycie oraz uczucie zimna to najczęstsze sygnały problemów z tarczycą. Narząd ten odpowiada za funkcjonowanie układu immunologicznego, przemianę materii oraz odpowiednie wykorzystywanie energii. Jeżeli zauważyłaś u siebie te objawy to zgłoś się do lekarza endokrynologa.

Cukrzyca- Ciągle jesteś zmęczona?

Następnym przykładem choroby, której jednym z objawów jest zmęczenie jest cukrzyca. Kiedy oprócz zmęczenia pojawia się u ciebie również suchość w ustach, ciągłe pragnienie czy częste oddawanie moczu to powinnaś się zaniepokoić. Cukrzyca to niebezpieczna choroba, która kiedy nie jest leczona może doprowadzić nawet do śmierci.

Borelioza

Borelioza to jedna z najtrudniejszych do zdiagnozowania chorób. Jej objawy mogą pojawić się po kilku miesiącach od ukąszenia kleszcza lub nawet po kilku latach. Najbardziej charakterystycznym z objawów boreliozy jest charakterystyczny rumień jaki pojawia się w miejscu ukąszenia kleszcze, ale często towarzyszy temu między innymi uczucie zmęczenia, osłabienie, brak sił, bóle stawów oraz mięśni.

Stwardnienie rozsiane

Ciągłe uczucie zmęczenia jest jednym z najczęstszych objawów stwardnienia rozsianego. Dotyczy prawie wszystkich chorych, natomiast u ok. 50% jest objawem dominującym. Może występować u osób z niewielkimi objawami neurologicznymi i w znacznym stopniu wpływać na ich jakość życia.

Nowotwory

Zdecydowana większość osób chorych na raka skarży się na uczucie ciągłego zmęczenia, wyczerpania i braku energii. Osoby chore na nowotwory o wiele szybciej męczą się od osób zdrowych oraz także wolniej się regenerują.