Chcesz mieć płaski brzuch? Unikaj tych 10 produktów!

    Chcesz wiedzieć jakie produkty są głównymi powodami wystającego brzucha? Co zrobić, by mieć płaski brzuch, ale nie musieć być na ciągłej diecie? Odstaw te 10 produktów a będziesz miała płaski brzuch, nie będzie ci się odkładał tłuszcz podskórny oraz tłuszcz trzewny. Nie musisz nic więcej robić! 

Tłuszcz trzewny to rodzaj tłuszczu, który odkłada się na narządach wewnętrznych, jest bardzo groźny, bo może spowodować złą pracę narządów wewnętrznych. Powstaje w momencie, gdy zjadamy więcej kalorii niż nasz organizm jest w stanie spalić. Są produkty, które powodują wcześniejsze i bardziej intensywne powstawanie tłuszczu wokół brzucha oraz otyłości brzusznej. Jeśli je wyeliminujesz bądź znacząco ograniczysz ich ilość od razu ograniczysz powstawanie tłuszczu trzewnego na narządach wewnętrznych.

1. Alkohol – w trakcie imprez zakrapianych alkoholem tłuszcz ze spożywanych posiłków nie jest trawiony tylko odkładany w organizmie, ponieważ organizm traci większość energii na przetrawienie alkoholu. Dlatego nie należy przesadzać z alkoholem, pić czysty alkohol nie drinki i do tego spożywać lekkie przekąski a nie ciężkie i ciężkostrawne posiłki.
2. Słodzone i gazowane napoje – zawierają bardzo dużo cukru, hamują metabolizm, dodatkowo gaz powoduje wzdęcia.
3. Gumy do żucia – żucie gumy powoduje, że mózg przełącza się na tryb spożywania posiłku, w żołądku zaczyna wydzielać się kwas żołądkowy, co powoduje, że czujemy się głodni, mimo iż nie koniecznie jest pora posiłku, co powoduje, że zjadamy więcej, niż gdybyśmy nie żuli gum.
4. Nadmiar soli – sól zatrzymuje wodę w organizmie, co powoduje, że nie możemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu na brzuchu.
5. Fastfoody i dania na wynos – zawierają bardzo duże ilości cukru, soli, tłuszczów a co za tym idzie bardzo dużo kalorii.
6. Majonez – jest to tak zwana bomba kaloryczna, najlepiej zastąpić go jogurtem greckim, bądź mieszać z jogurtem naturalnym.7. Frytki – ziemniaki smażone wciągają w siebie cały możliwy tłuszcz, co powoduje, że są bardzo ciężkie i mają bardzo dużo kalorii.

8. Lody –
zawierają bardzo dużo cukrów, należy je odstawić, bądź jeść bardzo rzadko.
9. Żywność wzdymająca – np. kapusta, kasze, jeśli znasz swój organizm, to wiesz jakie produkty powodują, że masz wzdęcia, zrezygnuj z nich a będziesz mieć płaski brzuch.
10. Produkty light i fit – napakowane są sztucznymi substancjami słodzącymi co może powodować wzdęcia, złe samopoczucie i odkładanie tkanki tłuszczowej.