Brodawki- Pozbądź się ich w jeden dzień za pomocą czosnku i cytryny

Brodawki są małymi zaburzeniami skóry wywoływanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Przyjmuje się, że co najmniej 75% osób przynajmniej raz w życiu miało z nimi problem. Mogą pojawić się w różnych miejscach, ale najczęściej spotykane są na dłoniach, przy paznokciach, na podeszwach stóp i większych obszarach ciała. Krótko mówiąc nie wyglądają zbyt estetycznie i i chyba nie ma takiej osoby, która po jej zauważeniu nie chce jak najszybciej się jej pozbyć. Na szczęście, istnieje obecnie szeroki wachlarz aptecznych i domowych środków z aktywnymi składnikami, które umożliwiają całkowite usunięcie brodawki. Jednym z nich jest domowy specyfik z czosnku i cytryny. Dowiedź się jak go przygotować. Brodawki- Pozbądź się ich w jeden dzień za pomocą czosnku i cytryny.

Czym są brodawki?

Brodawki wirusowe, zwane również kurzajkami, to zgrubienia o okrągłym lub podłużnym kształcie.
Za ich pojawienie się, odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Ponieważ sam wirus jest bardzo zaraźliwy, brodawki zwykle przenoszone są na inne osoby zarówno przez kontakt bezpośredni, jaki z przedmiotem, który z brodawką miał styczność. Ryzyko zakażenia jest jeszcze większe, gdy doszło do uszkodzenia skóry. brodawki pojawiają się zazwyczaj u osób, które borykają się z obniżoną odpornością. Kurzajki charakteryzują się twardą, rogowatą powierzchnią z małą czarną kropką na środku. W zależności od rodzaju, brodawka wirusowa przybiera kolor biały, brązowy, różowy lub cielisty.

Jak przygotować domowy specyfik na brodawki

Zarówno cytryna jak i również czosnek to produkty, które z całą pewnością znajdują się w kuchni każdego z was. Do przygotowania domowego środka na brodawki potrzebujesz:

  • 1 ząbek czosnku,
  • Sok z połowy cytryny,
  • Bandaż.

Przygotowanie:

  • Zgnieć ząbek czosnku w wyciskaczu i dokładnie wymieszaj w miseczce aż do uzyskania gęstej pasty. Następnie wymieszaj z sokiem z połowy cytryny.
  • Odczekaj kilka minut, a następnie nanieś pastę bezpośrednio na brodawkę.
  • Upewnij się, że pasta dokładnie pokryła całą brodawkę, następnie zabezpiecz bandażem i pozostaw na całą noc.
  • Następnego dnia, przemyj skórę dużą ilością wody i dobrze wysusz,
  • Efekty będą widoczne już po pierwszej kuracji.