Ból pleców- Jak radzić sobie z bólem domowymi sposobami

Problemy z kręgosłupem są plagą współczesnego społeczeństwa. Według statystyk z problemami z kręgosłupem może borykać się nawet 80% społeczeństwa. I co gorsza na ból pleców skarżą się co raz młodsze osoby. Siedzący tryb życia, długie przybywanie w siedzącej pozycji, nadwaga, nieodpowiednie podnoszenie ciężkich przedmiotów z ziemi czy ciąża są najczęstszymi przyczynami bólu pleców. Najpopularniejszym sposobem radzenia sobie z bólem pleców jest zażywanie środków przeciwbólowych. Ale chcielibyśmy zachęcić was do wypróbowania naturalnych, domowych metod jakie znane są od wielu już lat. Sprawdź jak radzić sobie w naturalny sposób z nagłym bólem kręgosłupa. Ból pleców- Jak radzić sobie z bólem domowymi sposobami.

Kora białej wierzby

Sposób jaki znany jest od wieków. Przez zawartość salicylanów kora wierzby działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. To wszystko sprawia, że idealnie nadaje się jako środek przeciwbólowy podczas bólu kręgosłupa. Napar z kory wierzby możesz przygotować samodzielnie w domu, należy go pić 2-3 razy dziennie. Oprócz kory białej wierzby podobne właściwości wykazuje kurkuma, papryczki chilli, Boswellia, Koci pazur( znany również jako Uncaria tomentosa lub una de gato roślina pochodząca z Ameryki południowej).

Maści

Maść końska, niedźwiedzia i tygrysia jeszcze 20-30 lat temu były w każdym domu, dzisiaj na szczęście znowu wracają do łask i coraz więcej osób stosuje je podczas problemów ze stawami czy kręgosłupem. Regularnie stosowane przynoszą ulgę w bólach pleców spowodowanych nie tylko przez nadwyrężone mięśnie, ale też tych wywołanych przez stłuczenia, obrzęki, chorobę reumatoidalną czy stany zapalne.

Gorąca kąpiel

Gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych ( np. olejek lawendowy, miętowy, rozmarynowy lub z drzewa sandałowego), soli iwonickiej czy naparów z rumianku i imbiru potrafi zdziałać cuda i postawić każdego na nogi.

Ciepły okład

W tym celu możesz użyć termoforu z ciepłą wodą, poduszki elektrycznej lub nawet butelki plastikowej lub mokrej gazy. Najważniejsze żeby okład nie był za gorący, ponieważ może poparzyć skórę.

Zimne okłady

Ciepłe okłady są bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z bólem pleców, ale zimny okład przynosi podobne rezultaty. Wystarczy, że trochę lodu zawiniesz w gazę, bandaż, czystą szmatkę lub nawet w ręcznik papierowy i przyłożysz w obolałe miejsce. Ból zniknie natychmiastowo.

Lampy na podczerwień

Bardzo popularnym sposobem radzenia sobie z bólem pleców czy stawów jest naświetlanie ciała lampą na podczerwień. Trzeba jednak pamiętać, aby wykorzystywać do tych celów profesjonalnego urządzenia jaki posiada odpowiedni atest . Działanie lamp na podczerwień opiera się na emitowaniu ciepła. Które pobudza krążenie i sprawia, że do tkanek ciała dostaje się więcej krwi. Zwiększenie ilości przepływającej krwi sprawia, że ból zaczyna ustępować.

Plastry rozgrzewające

W tradycyjnych plastrach za działanie rozgrzewające odpowiada kapsaicyna. Przyklejenie plastra w bolące miejsce pobudza receptory czuciowe, także te odpowiadające za powstały ból.

Ból pleców sam nie minie i bardzo często wiąże się ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Kiedy ból pleców co jakiś czas się powtarza albo nie mija w ciągu jednego dnia warto zgłosić się do fizjoterapeuty. Który wykona odpowiednie masaże, ćwiczenia oraz zabiegi rehabilitacyjne.